HSL SOLUTIONS SRL
Revenue
17.7M
2024
Profit
3.7M
2024
Employees
10
2024
Margin
20,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HSL SOLUTIONS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 17.7M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.659 la cifra de afaceri, #1.065 la profit, #4.553 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HSL SOLUTIONS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 17.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.659 la cifra de afaceri, #1.065 la profit, #4.553 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 2.2× față de media industriei
Compania este 4.8× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GENERAL FOOD DISTRIBUTION SRL | 18.5M | 10 | Comerț en-gros |
| TERRAVIEW ROMANIA SRL | 17.6M | 10 | Comerț en-gros |
| UNIVERSAL GAPO SRL | 17.2M | 10 | Comerț en-gros |
| NEOTEHNIC MACON SRL | 19.5M | 10 | Comerț en-gros |
| LAMY PREMIER SRL | 19.6M | 10 | Comerț en-gros |
| A&G TOTAL TRADE DISTRIBUTION SRL | 16.7M | 10 | Comerț en-gros |
| GE-ROM SIM SALES SRL | 16.6M | 10 | Comerț en-gros |
| ELECOM DISTRIBUTION SRL | 16.5M | 10 | Comerț en-gros |
| OFFICE & MORE SRL | 16.5M | 10 | Comerț en-gros |
| BRAYTRON SRL | 20.1M | 10 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 20.3%
- CA / angajat
- 1.8M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 17.7M
- Profit net
- 3.7M
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 17.7M | 3.7M | 10 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HSL SOLUTIONS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HSL SOLUTIONS SRL(current)
- Revenue
- 17.7M
- Employees
- 10
- Profit
- 3.7M
- Rank RO
- #15.753
- GENERAL FOOD DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 18.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 31.1K
- Rank RO
- #15.514
- TERRAVIEW ROMANIA SRL
- Revenue
- 17.6M
- Employees
- 10
- Profit
- 3.6M
- Rank RO
- #16.237
- UNIVERSAL GAPO SRL
- Revenue
- 17.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #16.493
- NEOTEHNIC MACON SRL
- Revenue
- 19.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #14.776
- LAMY PREMIER SRL
- Revenue
- 19.6M
- Employees
- 10
- Profit
- 411K
- Rank RO
- #14.731
- A&G TOTAL TRADE DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 16.7M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #16.913
- GE-ROM SIM SALES SRL
- Revenue
- 16.6M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #17.023
- ELECOM DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 16.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 410K
- Rank RO
- #17.062
- OFFICE & MORE SRL
- Revenue
- 16.5M
- Employees
- 10
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #17.095
- BRAYTRON SRL
- Revenue
- 20.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #14.387
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HSL SOLUTIONS SRL(current) | 17.7M | 10 | 3.7M | #15.753 |
| GENERAL FOOD DISTRIBUTION SRL | 18.5M | 10 | 31.1K | #15.514 |
| TERRAVIEW ROMANIA SRL | 17.6M | 10 | 3.6M | #16.237 |
| UNIVERSAL GAPO SRL | 17.2M | 10 | 1.3M | #16.493 |
| NEOTEHNIC MACON SRL | 19.5M | 10 | 1.8M | #14.776 |
| LAMY PREMIER SRL | 19.6M | 10 | 411K | #14.731 |
| A&G TOTAL TRADE DISTRIBUTION SRL | 16.7M | 10 | 1.8M | #16.913 |
| GE-ROM SIM SALES SRL | 16.6M | 10 | 1.3M | #17.023 |
| ELECOM DISTRIBUTION SRL | 16.5M | 10 | 410K | #17.062 |
| OFFICE & MORE SRL | 16.5M | 10 | 2.3M | #17.095 |
| BRAYTRON SRL | 20.1M | 10 | 2.6M | #14.387 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HSL SOLUTIONS SRL(you) | GENERAL FOOD DISTRIBUTION SRL | TERRAVIEW ROMANIA SRL | UNIVERSAL GAPO SRL | NEOTEHNIC MACON SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 17.7M | 18.5M | 17.6M | 17.2M | 19.5M |
| Profit | 3.7M | 31.1K | 3.6M | 1.3M | 1.8M |
| Margin | 20,3% | 0,2% | 20,2% | 7,7% | 9,1% |
| Employees | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HSL SOLUTIONS SRL”.