HOTPOINT NETWORK SRL
Revenue
10.9M
2024
Profit
585K
2024
Employees
34
2024
Margin
5,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HOTPOINT NETWORK SRL este o companie de mărime medie din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 10.9M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #369 la cifra de afaceri, #1.219 la profit, #464 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HOTPOINT NETWORK SRL este o companie de mărime medie din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 10.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #369 la cifra de afaceri, #1.219 la profit, #464 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 9.8× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 7.9× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NEGRONI TRADING S.R.L. | 11.6M | 34 | Alimentație și servicii |
| HERCUL TRADING MANAGEMENT SRL | 11.3M | 35 | Alimentație și servicii |
| CHRISTIAN IMPEX S.R.L. | 11.7M | 34 | Alimentație și servicii |
| SUSHI TERRA AF PARC S.R.L. | 10.5M | 34 | Alimentație și servicii |
| CLUB ZEXE SRL | 10.9M | 36 | Alimentație și servicii |
| RISTORANTE ISOLETTA S.R.L. | 10.5M | 33 | Alimentație și servicii |
| DUMAN EKA BUSINESS S.R.L. | 12.1M | 33 | Alimentație și servicii |
| WILD CULINARY STUDIO S.R.L. | 11.2M | 38 | Alimentație și servicii |
| B�NEASA STATION FOOD S.R.L. | 10.5M | 36 | Alimentație și servicii |
| MAD 90'S PUB AND BISTRO S.R.L. | 10.5M | 32 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.2%
- CA / angajat
- 329K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 10.9M
- Profit net
- 585K
- Angajați
- 34
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 10.9M | 585K | 34 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HOTPOINT NETWORK SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HOTPOINT NETWORK SRL(current)
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 34
- Profit
- 585K
- Rank RO
- #23.762
- NEGRONI TRADING S.R.L.
- Revenue
- 11.6M
- Employees
- 34
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #23.098
- HERCUL TRADING MANAGEMENT SRL
- Revenue
- 11.3M
- Employees
- 35
- Profit
- 38.2K
- Rank RO
- #23.546
- CHRISTIAN IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 11.7M
- Employees
- 34
- Profit
- 4M
- Rank RO
- #22.917
- SUSHI TERRA AF PARC S.R.L.
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 34
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #24.983
- CLUB ZEXE SRL
- Revenue
- 10.9M
- Employees
- 36
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #24.295
- RISTORANTE ISOLETTA S.R.L.
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 33
- Profit
- 772K
- Rank RO
- #25.004
- DUMAN EKA BUSINESS S.R.L.
- Revenue
- 12.1M
- Employees
- 33
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #22.231
- WILD CULINARY STUDIO S.R.L.
- Revenue
- 11.2M
- Employees
- 38
- Profit
- -276K
- Rank RO
- #23.822
- B�NEASA STATION FOOD S.R.L.
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 36
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #25.044
- MAD 90'S PUB AND BISTRO S.R.L.
- Revenue
- 10.5M
- Employees
- 32
- Profit
- 887K
- Rank RO
- #25.014
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HOTPOINT NETWORK SRL(current) | 10.9M | 34 | 585K | #23.762 |
| NEGRONI TRADING S.R.L. | 11.6M | 34 | 2.6M | #23.098 |
| HERCUL TRADING MANAGEMENT SRL | 11.3M | 35 | 38.2K | #23.546 |
| CHRISTIAN IMPEX S.R.L. | 11.7M | 34 | 4M | #22.917 |
| SUSHI TERRA AF PARC S.R.L. | 10.5M | 34 | 1.3M | #24.983 |
| CLUB ZEXE SRL | 10.9M | 36 | 1.5M | #24.295 |
| RISTORANTE ISOLETTA S.R.L. | 10.5M | 33 | 772K | #25.004 |
| DUMAN EKA BUSINESS S.R.L. | 12.1M | 33 | 1.8M | #22.231 |
| WILD CULINARY STUDIO S.R.L. | 11.2M | 38 | -276K | #23.822 |
| B�NEASA STATION FOOD S.R.L. | 10.5M | 36 | 1.6M | #25.044 |
| MAD 90'S PUB AND BISTRO S.R.L. | 10.5M | 32 | 887K | #25.014 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HOTPOINT NETWORK SRL(you) | NEGRONI TRADING S.R.L. | HERCUL TRADING MANAGEMENT SRL | CHRISTIAN IMPEX S.R.L. | SUSHI TERRA AF PARC S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 10.9M | 11.6M | 11.3M | 11.7M | 10.5M |
| Profit | 585K | 2.6M | 38.2K | 4M | 1.3M |
| Margin | 5,2% | 22,5% | 0,3% | 34,0% | 12,3% |
| Employees | 34 | 34 | 35 | 34 | 34 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HOTPOINT NETWORK SRL”.