HOTEL MINERVA SRL

CUI 37889272·Cazare·Dolj·Founded 2024

Revenue

22.4M

2024

Profit

4.3M

2024

Employees

58

2024

Margin

18,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

HOTEL MINERVA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Cazare, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 22.4M lei (date 2024). În industria de Cazare (România), compania este #80 la cifra de afaceri, #55 la profit, #109 la număr angajați din 11.968 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
HOTEL MINERVA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Cazare, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 22.4M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.9%.
Poziție în industrie
În industria de Cazare (România), compania este #80 la cifra de afaceri, #55 la profit, #109 la număr angajați din 11.968 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Cazare (CAEN 55) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#80 din 11.968 companii

Top 0.7%

Vezi clasamentul

După profit

#55 din 11.968 companii

Top 0.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#109 din 11.968 companii

Top 0.9%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.1M lei
Marjă medie
8.4%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri22.4M lei vs medie industrie 1.1M lei

Compania este 21.3× față de media industriei

Marjă profit18.9% vs medie industrie 8.4%

Compania este 2.2× față de media industriei

Angajați58 vs medie industrie 4

Compania este 15.3× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
AGROINDUSTRIALA SA23.8M62Cazare
RA-RA HOTELS SRL25.2M60Cazare
FAIR IMPEX 3 SRL24.1M64Cazare
ETRO BUILDING SRL21.6M66Cazare
ELEGANT IMPEX SRL18.4M58Cazare
PRESCON PIATRA MARE S.A.28.6M58Cazare
PARADIS VACAN?E DE VIS SRL19.2M63Cazare
MARFISHING SRL24.2M48Cazare
IMPARATUL ROMANILOR SRL19.7M52Cazare
MILEXIM SRL18M61Cazare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
18.9%
CA / angajat
391K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    22.4M
    Profit net
    4.3M
    Angajați
    58

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la HOTEL MINERVA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricHOTEL MINERVA SRL(you)AGROINDUSTRIALA SARA-RA HOTELS SRLFAIR IMPEX 3 SRLETRO BUILDING SRL
Revenue
22.4M
23.8M
25.2M
24.1M
21.6M
Profit
4.3M
7.6M
-706K
3.4M
608K
Margin
18,9%
31,8%
-2,8%
14,0%
2,8%
Employees
58
62
60
64
66
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “HOTEL MINERVA SRL”.