HOTARNIC SRL
Revenue
1.6M
2024
Profit
11.9K
2024
Employees
7
2024
Margin
0,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HOTARNIC SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.452 la cifra de afaceri, #15.850 la profit, #1.399 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HOTARNIC SRL este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 1.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #2.452 la cifra de afaceri, #15.850 la profit, #1.399 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ETALON P. K. VIA S.R.L. | 1.6M | 7 | Activități profesionale |
| LAZ�R AUTO ASSISTANCE SRL | 1.6M | 7 | Activități profesionale |
| GLOB CONSULT INTERNATIONAL S.R.L. | 1.6M | 7 | Activități profesionale |
| COBCO LABORATOR SRL | 1.6M | 7 | Activități profesionale |
| ROSCHIWAL + PARTNER ENGINEERING S.R.L. | 1.6M | 7 | Activități profesionale |
| METAL PROJECTS SOLUTIONS S.R.L. | 1.6M | 7 | Activități profesionale |
| CREDO DESIGN SRL | 1.6M | 7 | Activități profesionale |
| RBN DESIGN SRL | 1.6M | 7 | Activități profesionale |
| ROOF ARCHITECTURE SRL | 1.6M | 7 | Activități profesionale |
| ALEX GEOCAD S.R.L. | 1.6M | 7 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.7%
- CA / angajat
- 230K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 12%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.6M
- Profit net
- 11.9K
- Angajați
- 7
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.6M | 11.9K | 7 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HOTARNIC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HOTARNIC SRL(current)
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 11.9K
- Rank RO
- #111.613
- ETALON P. K. VIA S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 345K
- Rank RO
- #112.395
- LAZ�R AUTO ASSISTANCE SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 9.3K
- Rank RO
- #111.734
- GLOB CONSULT INTERNATIONAL S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 7
- Profit
- -101K
- Rank RO
- #111.349
- COBCO LABORATOR SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 299K
- Rank RO
- #111.037
- ROSCHIWAL + PARTNER ENGINEERING S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 394K
- Rank RO
- #112.829
- METAL PROJECTS SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 285K
- Rank RO
- #110.227
- CREDO DESIGN SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 15.4K
- Rank RO
- #110.019
- RBN DESIGN SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 274K
- Rank RO
- #113.524
- ROOF ARCHITECTURE SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 7
- Profit
- -129K
- Rank RO
- #113.674
- ALEX GEOCAD S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 7
- Profit
- 582K
- Rank RO
- #114.015
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HOTARNIC SRL(current) | 1.6M | 7 | 11.9K | #111.613 |
| ETALON P. K. VIA S.R.L. | 1.6M | 7 | 345K | #112.395 |
| LAZ�R AUTO ASSISTANCE SRL | 1.6M | 7 | 9.3K | #111.734 |
| GLOB CONSULT INTERNATIONAL S.R.L. | 1.6M | 7 | -101K | #111.349 |
| COBCO LABORATOR SRL | 1.6M | 7 | 299K | #111.037 |
| ROSCHIWAL + PARTNER ENGINEERING S.R.L. | 1.6M | 7 | 394K | #112.829 |
| METAL PROJECTS SOLUTIONS S.R.L. | 1.6M | 7 | 285K | #110.227 |
| CREDO DESIGN SRL | 1.6M | 7 | 15.4K | #110.019 |
| RBN DESIGN SRL | 1.6M | 7 | 274K | #113.524 |
| ROOF ARCHITECTURE SRL | 1.6M | 7 | -129K | #113.674 |
| ALEX GEOCAD S.R.L. | 1.6M | 7 | 582K | #114.015 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HOTARNIC SRL(you) | ETALON P. K. VIA S.R.L. | LAZ�R AUTO ASSISTANCE SRL | GLOB CONSULT INTERNATIONAL S.R.L. | COBCO LABORATOR SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.6M | 1.6M | 1.6M | 1.6M | 1.6M |
| Profit | 11.9K | 345K | 9.3K | -101K | 299K |
| Margin | 0,7% | 21,7% | 0,6% | -6,2% | 18,4% |
| Employees | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HOTARNIC SRL”.