HOIA METALSTRUCT SRL
Revenue
2.9M
2024
Profit
73.1K
2024
Employees
20
2024
Margin
1,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HOIA METALSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.9M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #939 la cifra de afaceri, #2.562 la profit, #781 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HOIA METALSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 2.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #939 la cifra de afaceri, #2.562 la profit, #781 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 2.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BOBILECH SRL | 4.8M | 20 | Fabricare |
| BAUSTRUCTUR SRL | 4.7M | 20 | Fabricare |
| TRANSISUD CONSULTING S.R.L. | 5.2M | 18 | Fabricare |
| SPEED PRODUCT METAL S.R.L.-D. | 4.8M | 19 | Fabricare |
| GRUPUL DE CONSTRUCTII CIVILE VALCON SRL | 4.8M | 21 | Fabricare |
| CONF METAL S.R.L. | 4.5M | 20 | Fabricare |
| METAL INDUSTRIES SRL | 4.3M | 18 | Fabricare |
| HAMMERTECH SRL | 4.7M | 21 | Fabricare |
| B R M TECNICAL SRL | 5.3M | 20 | Fabricare |
| SPLENDID S.R.L. | 4.2M | 22 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.5%
- CA / angajat
- 241K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.9M
- Profit net
- 73.1K
- Angajați
- 20
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.9M | 73.1K | 20 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HOIA METALSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HOIA METALSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 20
- Profit
- 73.1K
- Rank RO
- #47.465
- BOBILECH SRL
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 20
- Profit
- 541K
- Rank RO
- #47.697
- BAUSTRUCTUR SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 20
- Profit
- 439K
- Rank RO
- #48.733
- TRANSISUD CONSULTING S.R.L.
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 18
- Profit
- -62.4K
- Rank RO
- #44.949
- SPEED PRODUCT METAL S.R.L.-D.
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #47.494
- GRUPUL DE CONSTRUCTII CIVILE VALCON SRL
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 21
- Profit
- 76.3K
- Rank RO
- #47.702
- CONF METAL S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 20
- Profit
- 155K
- Rank RO
- #50.146
- METAL INDUSTRIES SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 62.6K
- Rank RO
- #51.697
- HAMMERTECH SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 21
- Profit
- 158K
- Rank RO
- #48.723
- B R M TECNICAL SRL
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 20
- Profit
- 62.9K
- Rank RO
- #44.236
- SPLENDID S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 22
- Profit
- 234K
- Rank RO
- #52.715
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HOIA METALSTRUCT SRL(current) | 2.9M | 20 | 73.1K | #47.465 |
| BOBILECH SRL | 4.8M | 20 | 541K | #47.697 |
| BAUSTRUCTUR SRL | 4.7M | 20 | 439K | #48.733 |
| TRANSISUD CONSULTING S.R.L. | 5.2M | 18 | -62.4K | #44.949 |
| SPEED PRODUCT METAL S.R.L.-D. | 4.8M | 19 | 1.8M | #47.494 |
| GRUPUL DE CONSTRUCTII CIVILE VALCON SRL | 4.8M | 21 | 76.3K | #47.702 |
| CONF METAL S.R.L. | 4.5M | 20 | 155K | #50.146 |
| METAL INDUSTRIES SRL | 4.3M | 18 | 62.6K | #51.697 |
| HAMMERTECH SRL | 4.7M | 21 | 158K | #48.723 |
| B R M TECNICAL SRL | 5.3M | 20 | 62.9K | #44.236 |
| SPLENDID S.R.L. | 4.2M | 22 | 234K | #52.715 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HOIA METALSTRUCT SRL(you) | BOBILECH SRL | BAUSTRUCTUR SRL | TRANSISUD CONSULTING S.R.L. | SPEED PRODUCT METAL S.R.L.-D. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.9M | 4.8M | 4.7M | 5.2M | 4.8M |
| Profit | 73.1K | 541K | 439K | -62.4K | 1.8M |
| Margin | 1,5% | 11,3% | 9,4% | -1,2% | 38,2% |
| Employees | 20 | 20 | 20 | 18 | 19 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HOIA METALSTRUCT SRL”.