HITACHI ENERGY ROMANIA S.R.L.
Revenue
111M
2024
Profit
4.1M
2024
Employees
32
2024
Margin
3,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HITACHI ENERGY ROMANIA S.R.L. este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 111M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #707 la cifra de afaceri, #958 la profit, #1.433 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HITACHI ENERGY ROMANIA S.R.L. este o companie mare din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 111M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #707 la cifra de afaceri, #958 la profit, #1.433 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 13.8× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 6.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MIT CLIMA DISTRIBUTION SRL | 111M | 35 | Comerț en-gros |
| DEKAGRO S.R.L. | 109M | 35 | Comerț en-gros |
| HUSQVARNA PADURE & GRADINA SRL | 111M | 36 | Comerț en-gros |
| KEBA AUTOMATION S.R.L. | 105M | 29 | Comerț en-gros |
| ZIMMER BIOMET ROMANIA S.R.L. | 96.9M | 31 | Comerț en-gros |
| REPO TRAILERS TRADING SRL | 116M | 33 | Comerț en-gros |
| GIANT STAR SRL | 111M | 33 | Comerț en-gros |
| SIDMA ROMANIA S.R.L. | 114M | 34 | Comerț en-gros |
| OLD TEAM DISTRIBUTION S.R.L. | 101M | 35 | Comerț en-gros |
| SANDVIK SRL | 135M | 30 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.6%
- CA / angajat
- 3.6M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 111M
- Profit net
- 4.1M
- Angajați
- 32
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 111M | 4.1M | 32 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HITACHI ENERGY ROMANIA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HITACHI ENERGY ROMANIA S.R.L.(current)
- Revenue
- 111M
- Employees
- 32
- Profit
- 4.1M
- Rank RO
- #2.806
- MIT CLIMA DISTRIBUTION SRL
- Revenue
- 111M
- Employees
- 35
- Profit
- 18.8M
- Rank RO
- #2.865
- DEKAGRO S.R.L.
- Revenue
- 109M
- Employees
- 35
- Profit
- 4.9M
- Rank RO
- #2.939
- HUSQVARNA PADURE & GRADINA SRL
- Revenue
- 111M
- Employees
- 36
- Profit
- 10.9M
- Rank RO
- #2.883
- KEBA AUTOMATION S.R.L.
- Revenue
- 105M
- Employees
- 29
- Profit
- 10.8M
- Rank RO
- #3.049
- ZIMMER BIOMET ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 96.9M
- Employees
- 31
- Profit
- 5.2M
- Rank RO
- #3.312
- REPO TRAILERS TRADING SRL
- Revenue
- 116M
- Employees
- 33
- Profit
- 4.5M
- Rank RO
- #2.747
- GIANT STAR SRL
- Revenue
- 111M
- Employees
- 33
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #2.872
- SIDMA ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 114M
- Employees
- 34
- Profit
- -4.4M
- Rank RO
- #2.791
- OLD TEAM DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 101M
- Employees
- 35
- Profit
- 5.5M
- Rank RO
- #3.182
- SANDVIK SRL
- Revenue
- 135M
- Employees
- 30
- Profit
- 10.3M
- Rank RO
- #2.361
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HITACHI ENERGY ROMANIA S.R.L.(current) | 111M | 32 | 4.1M | #2.806 |
| MIT CLIMA DISTRIBUTION SRL | 111M | 35 | 18.8M | #2.865 |
| DEKAGRO S.R.L. | 109M | 35 | 4.9M | #2.939 |
| HUSQVARNA PADURE & GRADINA SRL | 111M | 36 | 10.9M | #2.883 |
| KEBA AUTOMATION S.R.L. | 105M | 29 | 10.8M | #3.049 |
| ZIMMER BIOMET ROMANIA S.R.L. | 96.9M | 31 | 5.2M | #3.312 |
| REPO TRAILERS TRADING SRL | 116M | 33 | 4.5M | #2.747 |
| GIANT STAR SRL | 111M | 33 | 1.2M | #2.872 |
| SIDMA ROMANIA S.R.L. | 114M | 34 | -4.4M | #2.791 |
| OLD TEAM DISTRIBUTION S.R.L. | 101M | 35 | 5.5M | #3.182 |
| SANDVIK SRL | 135M | 30 | 10.3M | #2.361 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HITACHI ENERGY ROMANIA S.R.L.(you) | MIT CLIMA DISTRIBUTION SRL | DEKAGRO S.R.L. | HUSQVARNA PADURE & GRADINA SRL | KEBA AUTOMATION S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 111M | 111M | 109M | 111M | 105M |
| Profit | 4.1M | 18.8M | 4.9M | 10.9M | 10.8M |
| Margin | 3,6% | 16,9% | 4,5% | 9,8% | 10,2% |
| Employees | 32 | 35 | 35 | 36 | 29 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HITACHI ENERGY ROMANIA S.R.L.”.