HIC INSTAL CONSTRUCT S.R.L.

CUI 41519472·Construcții·Arges·Founded 2024

Revenue

727K

2024

Profit

166K

2024

Employees

2

2024

Margin

22,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

HIC INSTAL CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 727K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #13.881 la cifra de afaceri, #10.474 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
HIC INSTAL CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 727K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 22.9%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #13.881 la cifra de afaceri, #10.474 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#13.881 din 56.726 companii

Top 24.5%

Vezi clasamentul

După profit

#10.474 din 56.726 companii

Top 18.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#14.220 din 56.726 companii

Top 25.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri727K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit22.9% vs medie industrie 9.8%

Compania este 2.3× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
LEAD CONSTRUCTION SITE SRL720K2Construcții
MONDO IMPEX DALINA SRL746K2Construcții
NELY ALEX AMENAJ�RI S.R.L.750K2Construcții
TCV UTILAJE AMBIENT S.R.L.753K2Construcții
ADM INSTAL TEHNOLOGY SRL686K2Construcții
STB STANEV BAUWERKE SRL680K2Construcții
AGORA INVEST COMPANY SRL787K2Construcții
FUTURE HOUSE CONTROL SYSTEM SRL798K2Construcții
GEO MEGA CONSTRUCT S.R.L.662K2Construcții
ROMEO TOP DESIGN S.R.L.639K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
22.9%
CA / angajat
364K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 21%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    727K
    Profit net
    166K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la HIC INSTAL CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricHIC INSTAL CONSTRUCT S.R.L.(you)LEAD CONSTRUCTION SITE SRLMONDO IMPEX DALINA SRLNELY ALEX AMENAJ�RI S.R.L.TCV UTILAJE AMBIENT S.R.L.
Revenue
727K
720K
746K
750K
753K
Profit
166K
144K
-179K
352K
342K
Margin
22,9%
20,0%
-24,0%
46,9%
45,4%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “HIC INSTAL CONSTRUCT S.R.L.”.