HF SOLAR CONSTRUCT CH S.R.L.
Revenue
2.1M
2024
Profit
277K
2024
Employees
14
2024
Margin
13,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HF SOLAR CONSTRUCT CH S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.471 la cifra de afaceri, #1.482 la profit, #836 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HF SOLAR CONSTRUCT CH S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 2.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.471 la cifra de afaceri, #1.482 la profit, #836 la număr angajați din 5.424 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.4M lei
- Marjă medie
- 7.1%
- Angajați medie
- 15
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 42) — 2024
Industry size
67.3B
RON revenue
Total companies
5.424
Total employees
81.073
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NEMEVAL INSTAL SRL | 2.2M | 13 | Construcții |
| OXIPEST & ALEX SRL | 2M | 14 | Construcții |
| IULSIM CONSTRUCT SRL | 2.3M | 14 | Construcții |
| AQUA CONS CONSTRUCT S.R.L. | 2.1M | 13 | Construcții |
| ELECTROGRID GLOBAL SRL | 1.9M | 14 | Construcții |
| LURODI NAE CONSTRUCTION SRL | 2.7M | 14 | Construcții |
| SEA DAV INSTALATII S.R.L. | 2.1M | 13 | Construcții |
| BNE LOGISTICS 2021 S.R.L. | 2.2M | 13 | Construcții |
| CAVADI PERFECT BUILDING SRL | 2.2M | 13 | Construcții |
| ELIT GAB CONSTRUCT S.R.L. | 2.1M | 13 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARAD
Industrie (CAEN 42)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 13.0%
- CA / angajat
- 152K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 10%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 2.1M
- Profit net
- 277K
- Angajați
- 14
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 2.1M | 277K | 14 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HF SOLAR CONSTRUCT CH S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HF SOLAR CONSTRUCT CH S.R.L.(current)
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 14
- Profit
- 277K
- Rank RO
- #91.204
- NEMEVAL INSTAL SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 13
- Profit
- -77.3K
- Rank RO
- #90.225
- OXIPEST & ALEX SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 14
- Profit
- 196K
- Rank RO
- #94.852
- IULSIM CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 6.3K
- Rank RO
- #85.724
- AQUA CONS CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 924K
- Rank RO
- #90.417
- ELECTROGRID GLOBAL SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 14
- Profit
- -125K
- Rank RO
- #97.840
- LURODI NAE CONSTRUCTION SRL
- Revenue
- 2.7M
- Employees
- 14
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #73.452
- SEA DAV INSTALATII S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 310K
- Rank RO
- #92.524
- BNE LOGISTICS 2021 S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 13
- Profit
- 249K
- Rank RO
- #89.751
- CAVADI PERFECT BUILDING SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 13
- Profit
- -618K
- Rank RO
- #89.466
- ELIT GAB CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 731K
- Rank RO
- #93.233
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HF SOLAR CONSTRUCT CH S.R.L.(current) | 2.1M | 14 | 277K | #91.204 |
| NEMEVAL INSTAL SRL | 2.2M | 13 | -77.3K | #90.225 |
| OXIPEST & ALEX SRL | 2M | 14 | 196K | #94.852 |
| IULSIM CONSTRUCT SRL | 2.3M | 14 | 6.3K | #85.724 |
| AQUA CONS CONSTRUCT S.R.L. | 2.1M | 13 | 924K | #90.417 |
| ELECTROGRID GLOBAL SRL | 1.9M | 14 | -125K | #97.840 |
| LURODI NAE CONSTRUCTION SRL | 2.7M | 14 | 103K | #73.452 |
| SEA DAV INSTALATII S.R.L. | 2.1M | 13 | 310K | #92.524 |
| BNE LOGISTICS 2021 S.R.L. | 2.2M | 13 | 249K | #89.751 |
| CAVADI PERFECT BUILDING SRL | 2.2M | 13 | -618K | #89.466 |
| ELIT GAB CONSTRUCT S.R.L. | 2.1M | 13 | 731K | #93.233 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HF SOLAR CONSTRUCT CH S.R.L.(you) | NEMEVAL INSTAL SRL | OXIPEST & ALEX SRL | IULSIM CONSTRUCT SRL | AQUA CONS CONSTRUCT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 2.1M | 2.2M | 2M | 2.3M | 2.1M |
| Profit | 277K | -77.3K | 196K | 6.3K | 924K |
| Margin | 13,0% | -3,6% | 9,7% | 0,3% | 43,0% |
| Employees | 14 | 13 | 14 | 14 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HF SOLAR CONSTRUCT CH S.R.L.”.