HESSE SRL
Revenue
18.4M
2024
Profit
2.8M
2024
Employees
18
2024
Margin
15,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HESSE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 18.4M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.576 la cifra de afaceri, #1.415 la profit, #2.590 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HESSE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 18.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 15.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.576 la cifra de afaceri, #1.415 la profit, #2.590 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 2.3× față de media industriei
Compania este 3.6× față de media industriei
Compania este 3.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AIR TECHNIK SRL | 18.7M | 19 | Comerț en-gros |
| NETINVEST S.R.L. | 18.6M | 18 | Comerț en-gros |
| HDL UNION SRL | 18.1M | 18 | Comerț en-gros |
| BRENADO FOR HOUSE S.R.L. | 18M | 18 | Comerț en-gros |
| WEEKEND SRL | 18M | 18 | Comerț en-gros |
| SERGAL SRL | 19.5M | 18 | Comerț en-gros |
| SOVAN SRL | 17.9M | 18 | Comerț en-gros |
| MEDIA TRANS SRL | 17.7M | 18 | Comerț en-gros |
| RARE� CONSTRUCT SRL | 18.7M | 17 | Comerț en-gros |
| OMFAL EDUCATIONAL SRL | 18.9M | 19 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 15.2%
- CA / angajat
- 1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 18.4M
- Profit net
- 2.8M
- Angajați
- 18
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 18.4M | 2.8M | 18 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HESSE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HESSE SRL(current)
- Revenue
- 18.4M
- Employees
- 18
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #15.346
- AIR TECHNIK SRL
- Revenue
- 18.7M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #15.348
- NETINVEST S.R.L.
- Revenue
- 18.6M
- Employees
- 18
- Profit
- 381K
- Rank RO
- #15.408
- HDL UNION SRL
- Revenue
- 18.1M
- Employees
- 18
- Profit
- 2.6M
- Rank RO
- #15.836
- BRENADO FOR HOUSE S.R.L.
- Revenue
- 18M
- Employees
- 18
- Profit
- 404K
- Rank RO
- #15.882
- WEEKEND SRL
- Revenue
- 18M
- Employees
- 18
- Profit
- 509K
- Rank RO
- #15.906
- SERGAL SRL
- Revenue
- 19.5M
- Employees
- 18
- Profit
- 86.9K
- Rank RO
- #14.800
- SOVAN SRL
- Revenue
- 17.9M
- Employees
- 18
- Profit
- 818K
- Rank RO
- #15.974
- MEDIA TRANS SRL
- Revenue
- 17.7M
- Employees
- 18
- Profit
- 809K
- Rank RO
- #16.151
- RARE� CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 18.7M
- Employees
- 17
- Profit
- 588K
- Rank RO
- #15.385
- OMFAL EDUCATIONAL SRL
- Revenue
- 18.9M
- Employees
- 19
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #15.217
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HESSE SRL(current) | 18.4M | 18 | 2.8M | #15.346 |
| AIR TECHNIK SRL | 18.7M | 19 | 1.4M | #15.348 |
| NETINVEST S.R.L. | 18.6M | 18 | 381K | #15.408 |
| HDL UNION SRL | 18.1M | 18 | 2.6M | #15.836 |
| BRENADO FOR HOUSE S.R.L. | 18M | 18 | 404K | #15.882 |
| WEEKEND SRL | 18M | 18 | 509K | #15.906 |
| SERGAL SRL | 19.5M | 18 | 86.9K | #14.800 |
| SOVAN SRL | 17.9M | 18 | 818K | #15.974 |
| MEDIA TRANS SRL | 17.7M | 18 | 809K | #16.151 |
| RARE� CONSTRUCT SRL | 18.7M | 17 | 588K | #15.385 |
| OMFAL EDUCATIONAL SRL | 18.9M | 19 | 1.4M | #15.217 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HESSE SRL(you) | AIR TECHNIK SRL | NETINVEST S.R.L. | HDL UNION SRL | BRENADO FOR HOUSE S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 18.4M | 18.7M | 18.6M | 18.1M | 18M |
| Profit | 2.8M | 1.4M | 381K | 2.6M | 404K |
| Margin | 15,2% | 7,4% | 2,0% | 14,5% | 2,2% |
| Employees | 18 | 19 | 18 | 18 | 18 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HESSE SRL”.