HENG CHEN SRL
Revenue
1.4M
2024
Profit
143K
2024
Employees
6
2024
Margin
9,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HENG CHEN SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #15.538 la cifra de afaceri, #12.320 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HENG CHEN SRL este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 9.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #15.538 la cifra de afaceri, #12.320 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ECO FLOOR SRL | 1.6M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| FARTESCU SI IURIAN MOARA S.R.L. | 1.7M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| PETER GOLDMAN S.R.L. | 1.7M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| STOR & STOR SRL | 1.7M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| DEBORA SFINX S.R.L. | 1.8M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| ROXIL STYLE SRL | 1.6M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| BUSTAN & COMPANY S.R.L. | 1.6M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| ANGELOSOFT COMPUTERS SRL | 1.6M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| CALBOREAN IMPEX S.R.L. | 1.6M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| HOBBY GSM S.R.L. | 1.6M | 6 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 9.1%
- CA / angajat
- 262K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.4M
- Profit net
- 143K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.4M | 143K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HENG CHEN SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HENG CHEN SRL(current)
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #113.520
- ECO FLOOR SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- -186K
- Rank RO
- #111.690
- FARTESCU SI IURIAN MOARA S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 62.6K
- Rank RO
- #108.031
- PETER GOLDMAN S.R.L.
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 72K
- Rank RO
- #106.358
- STOR & STOR SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- -112K
- Rank RO
- #105.673
- DEBORA SFINX S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- -7.8K
- Rank RO
- #104.752
- ROXIL STYLE SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 262K
- Rank RO
- #113.453
- BUSTAN & COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- -145K
- Rank RO
- #113.438
- ANGELOSOFT COMPUTERS SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- -50.5K
- Rank RO
- #113.423
- CALBOREAN IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 89K
- Rank RO
- #113.653
- HOBBY GSM S.R.L.
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 6
- Profit
- 407K
- Rank RO
- #113.788
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HENG CHEN SRL(current) | 1.4M | 6 | 143K | #113.520 |
| ECO FLOOR SRL | 1.6M | 6 | -186K | #111.690 |
| FARTESCU SI IURIAN MOARA S.R.L. | 1.7M | 6 | 62.6K | #108.031 |
| PETER GOLDMAN S.R.L. | 1.7M | 6 | 72K | #106.358 |
| STOR & STOR SRL | 1.7M | 6 | -112K | #105.673 |
| DEBORA SFINX S.R.L. | 1.8M | 6 | -7.8K | #104.752 |
| ROXIL STYLE SRL | 1.6M | 6 | 262K | #113.453 |
| BUSTAN & COMPANY S.R.L. | 1.6M | 6 | -145K | #113.438 |
| ANGELOSOFT COMPUTERS SRL | 1.6M | 6 | -50.5K | #113.423 |
| CALBOREAN IMPEX S.R.L. | 1.6M | 6 | 89K | #113.653 |
| HOBBY GSM S.R.L. | 1.6M | 6 | 407K | #113.788 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HENG CHEN SRL(you) | ECO FLOOR SRL | FARTESCU SI IURIAN MOARA S.R.L. | PETER GOLDMAN S.R.L. | STOR & STOR SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.4M | 1.6M | 1.7M | 1.7M | 1.7M |
| Profit | 143K | -186K | 62.6K | 72K | -112K |
| Margin | 9,1% | -11,5% | 3,7% | 4,2% | -6,5% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HENG CHEN SRL”.