HELTECH TEXTILE ENGINEERING S.R.L.
Revenue
5.6M
2024
Profit
-1.1M
2024
Employees
5
2024
Margin
-20,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HELTECH TEXTILE ENGINEERING S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 5.6M lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #146 la cifra de afaceri, #2.038 la profit, #367 la număr angajați din 2.066 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HELTECH TEXTILE ENGINEERING S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 5.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -20.0%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #146 la cifra de afaceri, #2.038 la profit, #367 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este -78.5× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. | 5.4M | 6 | Fabricare produse textile |
| LIVING HOME S.R.L. | 5.2M | 5 | Fabricare produse textile |
| COTEXRO BOULANGERIE SRL | 5M | 5 | Fabricare produse textile |
| MED-PAM-TUR S.R.L. | 6.6M | 5 | Fabricare produse textile |
| HEMPFLAX EUROPE SRL | 4.6M | 5 | Fabricare produse textile |
| IASITEX SA | 5.9M | 4 | Fabricare produse textile |
| ITANCAR FILGRUP S.R.L. | 5.1M | 6 | Fabricare produse textile |
| INTER TONY S.R.L. | 4M | 5 | Fabricare produse textile |
| GIEFF FASIHON SRL | 6.4M | 6 | Fabricare produse textile |
| FUNIPAN IMPEX SRL | 6.4M | 7 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -20.0%
- CA / angajat
- 1.1M
- Scor risc (0–100)
- 60
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5.6M
- Profit net
- -1.1M
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5.6M | -1.1M | 5 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HELTECH TEXTILE ENGINEERING S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HELTECH TEXTILE ENGINEERING S.R.L.(current)
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 5
- Profit
- -1.1M
- Rank RO
- #41.828
- HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L.
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 539K
- Rank RO
- #42.926
- LIVING HOME S.R.L.
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 5
- Profit
- 321K
- Rank RO
- #44.971
- COTEXRO BOULANGERIE SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 5
- Profit
- 778K
- Rank RO
- #46.213
- MED-PAM-TUR S.R.L.
- Revenue
- 6.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 484K
- Rank RO
- #36.495
- HEMPFLAX EUROPE SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 5
- Profit
- 14.6K
- Rank RO
- #49.354
- IASITEX SA
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 4
- Profit
- 4.8M
- Rank RO
- #40.135
- ITANCAR FILGRUP S.R.L.
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #45.384
- INTER TONY S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 5
- Profit
- 454K
- Rank RO
- #54.912
- GIEFF FASIHON SRL
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 551K
- Rank RO
- #37.661
- FUNIPAN IMPEX SRL
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 7
- Profit
- 899K
- Rank RO
- #37.500
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HELTECH TEXTILE ENGINEERING S.R.L.(current) | 5.6M | 5 | -1.1M | #41.828 |
| HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. | 5.4M | 6 | 539K | #42.926 |
| LIVING HOME S.R.L. | 5.2M | 5 | 321K | #44.971 |
| COTEXRO BOULANGERIE SRL | 5M | 5 | 778K | #46.213 |
| MED-PAM-TUR S.R.L. | 6.6M | 5 | 484K | #36.495 |
| HEMPFLAX EUROPE SRL | 4.6M | 5 | 14.6K | #49.354 |
| IASITEX SA | 5.9M | 4 | 4.8M | #40.135 |
| ITANCAR FILGRUP S.R.L. | 5.1M | 6 | 1M | #45.384 |
| INTER TONY S.R.L. | 4M | 5 | 454K | #54.912 |
| GIEFF FASIHON SRL | 6.4M | 6 | 551K | #37.661 |
| FUNIPAN IMPEX SRL | 6.4M | 7 | 899K | #37.500 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HELTECH TEXTILE ENGINEERING S.R.L.(you) | HEFFA CARGO SYSTEMS S.R.L. | LIVING HOME S.R.L. | COTEXRO BOULANGERIE SRL | MED-PAM-TUR S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5.6M | 5.4M | 5.2M | 5M | 6.6M |
| Profit | -1.1M | 539K | 321K | 778K | 484K |
| Margin | -20,0% | 9,9% | 6,2% | 15,6% | 7,3% |
| Employees | 5 | 6 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HELTECH TEXTILE ENGINEERING S.R.L.”.