HELENAGLASS S.R.L.
Revenue
272K
2024
Profit
-326K
2024
Employees
3
2024
Margin
-114,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HELENAGLASS S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 272K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.364 la cifra de afaceri, #3.462 la profit, #920 la număr angajați din 3.567 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HELENAGLASS S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 272K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -114.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.364 la cifra de afaceri, #3.462 la profit, #920 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -13.6× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MATCONS S.R.L. | 295K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| BRITAIN KUVALA S.R.L. | 285K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CASA CU OALE DE LUT SRL | 285K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CASA OLARULUI S.R.L. | 284K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MGE ERMIGIL S.R.L. | 285K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CASA AGROSERV SRL | 283K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MARBLE OF COLACU S.R.L. | 288K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MONUVIS CON S.R.L. | 289K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MARPLENICFAB BETON S.R.L. | 289K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| STONE PROVIDER SRL | 276K | 3 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -114.6%
- CA / angajat
- 94.9K
- Scor risc (0–100)
- 100
- Percentil piață (CA)
- Top 36%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 272K
- Profit net
- -326K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 272K | -326K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HELENAGLASS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HELENAGLASS S.R.L.(current)
- Revenue
- 272K
- Employees
- 3
- Profit
- -326K
- Rank RO
- #319.502
- MATCONS S.R.L.
- Revenue
- 295K
- Employees
- 3
- Profit
- -51.9K
- Rank RO
- #307.433
- BRITAIN KUVALA S.R.L.
- Revenue
- 285K
- Employees
- 3
- Profit
- 115K
- Rank RO
- #319.032
- CASA CU OALE DE LUT SRL
- Revenue
- 285K
- Employees
- 3
- Profit
- 95.2K
- Rank RO
- #318.874
- CASA OLARULUI S.R.L.
- Revenue
- 284K
- Employees
- 3
- Profit
- 5.4K
- Rank RO
- #320.245
- MGE ERMIGIL S.R.L.
- Revenue
- 285K
- Employees
- 3
- Profit
- -93.4K
- Rank RO
- #318.651
- CASA AGROSERV SRL
- Revenue
- 283K
- Employees
- 3
- Profit
- -86.1K
- Rank RO
- #320.598
- MARBLE OF COLACU S.R.L.
- Revenue
- 288K
- Employees
- 3
- Profit
- -63.7K
- Rank RO
- #315.885
- MONUVIS CON S.R.L.
- Revenue
- 289K
- Employees
- 3
- Profit
- 10.9K
- Rank RO
- #315.548
- MARPLENICFAB BETON S.R.L.
- Revenue
- 289K
- Employees
- 3
- Profit
- 12.9K
- Rank RO
- #315.535
- STONE PROVIDER SRL
- Revenue
- 276K
- Employees
- 3
- Profit
- -23.5K
- Rank RO
- #326.609
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HELENAGLASS S.R.L.(current) | 272K | 3 | -326K | #319.502 |
| MATCONS S.R.L. | 295K | 3 | -51.9K | #307.433 |
| BRITAIN KUVALA S.R.L. | 285K | 3 | 115K | #319.032 |
| CASA CU OALE DE LUT SRL | 285K | 3 | 95.2K | #318.874 |
| CASA OLARULUI S.R.L. | 284K | 3 | 5.4K | #320.245 |
| MGE ERMIGIL S.R.L. | 285K | 3 | -93.4K | #318.651 |
| CASA AGROSERV SRL | 283K | 3 | -86.1K | #320.598 |
| MARBLE OF COLACU S.R.L. | 288K | 3 | -63.7K | #315.885 |
| MONUVIS CON S.R.L. | 289K | 3 | 10.9K | #315.548 |
| MARPLENICFAB BETON S.R.L. | 289K | 3 | 12.9K | #315.535 |
| STONE PROVIDER SRL | 276K | 3 | -23.5K | #326.609 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HELENAGLASS S.R.L.(you) | MATCONS S.R.L. | BRITAIN KUVALA S.R.L. | CASA CU OALE DE LUT SRL | CASA OLARULUI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 272K | 295K | 285K | 285K | 284K |
| Profit | -326K | -51.9K | 115K | 95.2K | 5.4K |
| Margin | -114,6% | -17,6% | 40,4% | 33,4% | 1,9% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HELENAGLASS S.R.L.”.