HEFAISTOS CONSTRUCT SRL
Revenue
990K
2024
Profit
-171K
2024
Employees
6
2024
Margin
-16,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HEFAISTOS CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 990K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #11.440 la cifra de afaceri, #53.257 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HEFAISTOS CONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 990K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -16.5%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #11.440 la cifra de afaceri, #53.257 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este -1.7× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MATESAN D.D.A. INTERCOM S.R.L. | 1M | 6 | Construcții |
| MECANET STRUCTURAL SRL | 1.1M | 6 | Construcții |
| ROMANISTA CONSTRUCT S.R.L. | 1.1M | 6 | Construcții |
| MONMARC CONSTRUCT SRL | 978K | 6 | Construcții |
| CONSTRUCT LUX D & G S.R.L. | 1.1M | 6 | Construcții |
| ZEN CONSTRUCT S.R.L. | 1.1M | 6 | Construcții |
| VASY VIBE CONSTRUCT S.R.L. | 1.2M | 6 | Construcții |
| IZOCIP CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. | 1M | 6 | Construcții |
| ELPA CONSTRUCT S.R.L. | 1M | 6 | Construcții |
| WIDEGLOBAL CONSTRUCT SRL | 1M | 6 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -16.5%
- CA / angajat
- 172K
- Scor risc (0–100)
- 58
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 990K
- Profit net
- -171K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 990K | -171K | 6 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HEFAISTOS CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HEFAISTOS CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 990K
- Employees
- 6
- Profit
- -171K
- Rank RO
- #149.872
- MATESAN D.D.A. INTERCOM S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 6
- Profit
- 468K
- Rank RO
- #151.268
- MECANET STRUCTURAL SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 6
- Profit
- -136K
- Rank RO
- #148.111
- ROMANISTA CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 476K
- Rank RO
- #147.399
- MONMARC CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 978K
- Employees
- 6
- Profit
- 12.1K
- Rank RO
- #155.191
- CONSTRUCT LUX D & G S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 499K
- Rank RO
- #144.242
- ZEN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 19.7K
- Rank RO
- #144.072
- VASY VIBE CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 441K
- Rank RO
- #137.143
- IZOCIP CONCEPT CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 6
- Profit
- 532K
- Rank RO
- #150.052
- ELPA CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 6
- Profit
- -103K
- Rank RO
- #150.079
- WIDEGLOBAL CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 6
- Profit
- 797K
- Rank RO
- #150.358
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HEFAISTOS CONSTRUCT SRL(current) | 990K | 6 | -171K | #149.872 |
| MATESAN D.D.A. INTERCOM S.R.L. | 1M | 6 | 468K | #151.268 |
| MECANET STRUCTURAL SRL | 1.1M | 6 | -136K | #148.111 |
| ROMANISTA CONSTRUCT S.R.L. | 1.1M | 6 | 476K | #147.399 |
| MONMARC CONSTRUCT SRL | 978K | 6 | 12.1K | #155.191 |
| CONSTRUCT LUX D & G S.R.L. | 1.1M | 6 | 499K | #144.242 |
| ZEN CONSTRUCT S.R.L. | 1.1M | 6 | 19.7K | #144.072 |
| VASY VIBE CONSTRUCT S.R.L. | 1.2M | 6 | 441K | #137.143 |
| IZOCIP CONCEPT CONSTRUCT S.R.L. | 1M | 6 | 532K | #150.052 |
| ELPA CONSTRUCT S.R.L. | 1M | 6 | -103K | #150.079 |
| WIDEGLOBAL CONSTRUCT SRL | 1M | 6 | 797K | #150.358 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HEFAISTOS CONSTRUCT SRL(you) | MATESAN D.D.A. INTERCOM S.R.L. | MECANET STRUCTURAL SRL | ROMANISTA CONSTRUCT S.R.L. | MONMARC CONSTRUCT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 990K | 1M | 1.1M | 1.1M | 978K |
| Profit | -171K | 468K | -136K | 476K | 12.1K |
| Margin | -16,5% | 46,0% | -12,9% | 44,9% | 1,2% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HEFAISTOS CONSTRUCT SRL”.