HEAD CONSTRUCT DEVELOPMENT MCD SRL
Revenue
587K
2024
Profit
62K
2024
Employees
1
2024
Margin
10,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HEAD CONSTRUCT DEVELOPMENT MCD SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 587K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #15.066 la cifra de afaceri, #15.665 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HEAD CONSTRUCT DEVELOPMENT MCD SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în ARGES, având o cifră de afaceri de 587K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #15.066 la cifra de afaceri, #15.665 la profit, #19.821 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NALCON INSTAL DESIGN S.R.L. | 614K | 1 | Construcții |
| ENESRA CONCEPT S.R.L. | 612K | 1 | Construcții |
| TEHNO WOOD PRODUCT S.R.L. | 598K | 1 | Construcții |
| PETRONIC HASS S.R.L. | 592K | 1 | Construcții |
| GREEN BURN TRANS SRL | 589K | 1 | Construcții |
| MENTOR CONSULTING SRL | 579K | 1 | Construcții |
| KSC TEO CONSTRUCT S.R.L. | 571K | 1 | Construcții |
| INGRID BREND CONSTRUCT S.R.L. | 669K | 1 | Construcții |
| OVER GENERAL SIGNAL S.R.L. | 672K | 1 | Construcții |
| CENTRAL CONSTRUCT MANOLE SRL | 677K | 1 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARGES
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 10.0%
- CA / angajat
- 618K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 23%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 587K
- Profit net
- 62K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 587K | 62K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HEAD CONSTRUCT DEVELOPMENT MCD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HEAD CONSTRUCT DEVELOPMENT MCD SRL(current)
- Revenue
- 587K
- Employees
- 1
- Profit
- 62K
- Rank RO
- #203.534
- NALCON INSTAL DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 614K
- Employees
- 1
- Profit
- 319K
- Rank RO
- #204.344
- ENESRA CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 612K
- Employees
- 1
- Profit
- 417K
- Rank RO
- #204.777
- TEHNO WOOD PRODUCT S.R.L.
- Revenue
- 598K
- Employees
- 1
- Profit
- 137K
- Rank RO
- #207.501
- PETRONIC HASS S.R.L.
- Revenue
- 592K
- Employees
- 1
- Profit
- 0 lei
- Rank RO
- #208.645
- GREEN BURN TRANS SRL
- Revenue
- 589K
- Employees
- 1
- Profit
- 55.5K
- Rank RO
- #209.253
- MENTOR CONSULTING SRL
- Revenue
- 579K
- Employees
- 1
- Profit
- 75.5K
- Rank RO
- #211.226
- KSC TEO CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 571K
- Employees
- 1
- Profit
- 239K
- Rank RO
- #212.722
- INGRID BREND CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 669K
- Employees
- 1
- Profit
- 247K
- Rank RO
- #194.493
- OVER GENERAL SIGNAL S.R.L.
- Revenue
- 672K
- Employees
- 1
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #193.857
- CENTRAL CONSTRUCT MANOLE SRL
- Revenue
- 677K
- Employees
- 1
- Profit
- 110K
- Rank RO
- #193.186
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HEAD CONSTRUCT DEVELOPMENT MCD SRL(current) | 587K | 1 | 62K | #203.534 |
| NALCON INSTAL DESIGN S.R.L. | 614K | 1 | 319K | #204.344 |
| ENESRA CONCEPT S.R.L. | 612K | 1 | 417K | #204.777 |
| TEHNO WOOD PRODUCT S.R.L. | 598K | 1 | 137K | #207.501 |
| PETRONIC HASS S.R.L. | 592K | 1 | 0 lei | #208.645 |
| GREEN BURN TRANS SRL | 589K | 1 | 55.5K | #209.253 |
| MENTOR CONSULTING SRL | 579K | 1 | 75.5K | #211.226 |
| KSC TEO CONSTRUCT S.R.L. | 571K | 1 | 239K | #212.722 |
| INGRID BREND CONSTRUCT S.R.L. | 669K | 1 | 247K | #194.493 |
| OVER GENERAL SIGNAL S.R.L. | 672K | 1 | 117K | #193.857 |
| CENTRAL CONSTRUCT MANOLE SRL | 677K | 1 | 110K | #193.186 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HEAD CONSTRUCT DEVELOPMENT MCD SRL(you) | NALCON INSTAL DESIGN S.R.L. | ENESRA CONCEPT S.R.L. | TEHNO WOOD PRODUCT S.R.L. | PETRONIC HASS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 587K | 614K | 612K | 598K | 592K |
| Profit | 62K | 319K | 417K | 137K | 0 lei |
| Margin | 10,0% | 51,9% | 68,1% | 22,9% | 0,0% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HEAD CONSTRUCT DEVELOPMENT MCD SRL”.