HARCRISTI SRL
Revenue
1.8M
2024
Profit
363K
2024
Employees
12
2024
Margin
18,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HARCRISTI SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #3.444 la cifra de afaceri, #1.909 la profit, #2.274 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HARCRISTI SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 18.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #3.444 la cifra de afaceri, #1.909 la profit, #2.274 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 2.7× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TRIO CLASIC SRL | 2.3M | 12 | Alimentație și servicii |
| HANUL HAIDUCILOR SRL | 2M | 12 | Alimentație și servicii |
| REFECTORIUM SRL | 2M | 12 | Alimentație și servicii |
| BARINA ACTIV S.R.L. | 2M | 12 | Alimentație și servicii |
| VRCF ARIS S.R.L. | 2M | 12 | Alimentație și servicii |
| TASTEFUL S.R.L. | 2.1M | 12 | Alimentație și servicii |
| PRAZUCA S.R.L. | 2.1M | 12 | Alimentație și servicii |
| AGRO TM CAMPUS SRL | 2.1M | 12 | Alimentație și servicii |
| YORK DRINK SRL | 1.7M | 12 | Alimentație și servicii |
| NELMAR S.R.L. | 2.1M | 12 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 18.1%
- CA / angajat
- 167K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 363K
- Angajați
- 12
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 363K | 12 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HARCRISTI SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HARCRISTI SRL(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 12
- Profit
- 363K
- Rank RO
- #95.165
- TRIO CLASIC SRL
- Revenue
- 2.3M
- Employees
- 12
- Profit
- 15.9K
- Rank RO
- #85.755
- HANUL HAIDUCILOR SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 12
- Profit
- -40.3K
- Rank RO
- #94.593
- REFECTORIUM SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 12
- Profit
- -104K
- Rank RO
- #94.501
- BARINA ACTIV S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 12
- Profit
- 494K
- Rank RO
- #96.043
- VRCF ARIS S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 12
- Profit
- 46.4K
- Rank RO
- #94.186
- TASTEFUL S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 4.3K
- Rank RO
- #93.701
- PRAZUCA S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 101K
- Rank RO
- #93.684
- AGRO TM CAMPUS SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 100K
- Rank RO
- #93.421
- YORK DRINK SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 12
- Profit
- -1.3K
- Rank RO
- #107.608
- NELMAR S.R.L.
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 439K
- Rank RO
- #93.353
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HARCRISTI SRL(current) | 1.8M | 12 | 363K | #95.165 |
| TRIO CLASIC SRL | 2.3M | 12 | 15.9K | #85.755 |
| HANUL HAIDUCILOR SRL | 2M | 12 | -40.3K | #94.593 |
| REFECTORIUM SRL | 2M | 12 | -104K | #94.501 |
| BARINA ACTIV S.R.L. | 2M | 12 | 494K | #96.043 |
| VRCF ARIS S.R.L. | 2M | 12 | 46.4K | #94.186 |
| TASTEFUL S.R.L. | 2.1M | 12 | 4.3K | #93.701 |
| PRAZUCA S.R.L. | 2.1M | 12 | 101K | #93.684 |
| AGRO TM CAMPUS SRL | 2.1M | 12 | 100K | #93.421 |
| YORK DRINK SRL | 1.7M | 12 | -1.3K | #107.608 |
| NELMAR S.R.L. | 2.1M | 12 | 439K | #93.353 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HARCRISTI SRL(you) | TRIO CLASIC SRL | HANUL HAIDUCILOR SRL | REFECTORIUM SRL | BARINA ACTIV S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 2.3M | 2M | 2M | 2M |
| Profit | 363K | 15.9K | -40.3K | -104K | 494K |
| Margin | 18,1% | 0,7% | -2,0% | -5,1% | 24,9% |
| Employees | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HARCRISTI SRL”.