HANUL LUI MATEI SRL
Revenue
232K
2024
Profit
14.4K
2024
Employees
1
2024
Margin
6,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HANUL LUI MATEI SRL este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 232K lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #13.097 la cifra de afaceri, #9.351 la profit, #12.052 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HANUL LUI MATEI SRL este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 232K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #13.097 la cifra de afaceri, #9.351 la profit, #12.052 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ADE RISE SPACE S.R.L. | 231K | 1 | Alimentație și servicii |
| PARCUL CU PINI S.R.L. | 230K | 1 | Alimentație și servicii |
| ELI-PUK CAFFE SRL | 239K | 1 | Alimentație și servicii |
| OLI DONER CORNER S.R.L. | 240K | 1 | Alimentație și servicii |
| CAMPOGUSTO S.R.L. | 241K | 1 | Alimentație și servicii |
| 77 DELUXE DRINKS S.R.L. | 243K | 1 | Alimentație și servicii |
| TREVI S.R.L. | 243K | 1 | Alimentație și servicii |
| PALOCON SRL | 243K | 1 | Alimentație și servicii |
| GEORGE & ANDREEA PREST S.R.L. | 244K | 1 | Alimentație și servicii |
| ELLA BUSINESS CENTER S.R.L. | 221K | 1 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BACAU
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.2%
- CA / angajat
- 232K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 40%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 232K
- Profit net
- 14.4K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 232K | 14.4K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HANUL LUI MATEI SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HANUL LUI MATEI SRL(current)
- Revenue
- 232K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.4K
- Rank RO
- #360.432
- ADE RISE SPACE S.R.L.
- Revenue
- 231K
- Employees
- 1
- Profit
- 67.1K
- Rank RO
- #361.656
- PARCUL CU PINI S.R.L.
- Revenue
- 230K
- Employees
- 1
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #362.627
- ELI-PUK CAFFE SRL
- Revenue
- 239K
- Employees
- 1
- Profit
- -14.6K
- Rank RO
- #355.092
- OLI DONER CORNER S.R.L.
- Revenue
- 240K
- Employees
- 1
- Profit
- -33.4K
- Rank RO
- #354.369
- CAMPOGUSTO S.R.L.
- Revenue
- 241K
- Employees
- 1
- Profit
- -107K
- Rank RO
- #353.737
- 77 DELUXE DRINKS S.R.L.
- Revenue
- 243K
- Employees
- 1
- Profit
- 23K
- Rank RO
- #352.719
- TREVI S.R.L.
- Revenue
- 243K
- Employees
- 1
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #352.326
- PALOCON SRL
- Revenue
- 243K
- Employees
- 1
- Profit
- 24.2K
- Rank RO
- #352.166
- GEORGE & ANDREEA PREST S.R.L.
- Revenue
- 244K
- Employees
- 1
- Profit
- 77.4K
- Rank RO
- #351.703
- ELLA BUSINESS CENTER S.R.L.
- Revenue
- 221K
- Employees
- 1
- Profit
- 30.7K
- Rank RO
- #369.537
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HANUL LUI MATEI SRL(current) | 232K | 1 | 14.4K | #360.432 |
| ADE RISE SPACE S.R.L. | 231K | 1 | 67.1K | #361.656 |
| PARCUL CU PINI S.R.L. | 230K | 1 | 143K | #362.627 |
| ELI-PUK CAFFE SRL | 239K | 1 | -14.6K | #355.092 |
| OLI DONER CORNER S.R.L. | 240K | 1 | -33.4K | #354.369 |
| CAMPOGUSTO S.R.L. | 241K | 1 | -107K | #353.737 |
| 77 DELUXE DRINKS S.R.L. | 243K | 1 | 23K | #352.719 |
| TREVI S.R.L. | 243K | 1 | 143K | #352.326 |
| PALOCON SRL | 243K | 1 | 24.2K | #352.166 |
| GEORGE & ANDREEA PREST S.R.L. | 244K | 1 | 77.4K | #351.703 |
| ELLA BUSINESS CENTER S.R.L. | 221K | 1 | 30.7K | #369.537 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HANUL LUI MATEI SRL(you) | ADE RISE SPACE S.R.L. | PARCUL CU PINI S.R.L. | ELI-PUK CAFFE SRL | OLI DONER CORNER S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 232K | 231K | 230K | 239K | 240K |
| Profit | 14.4K | 67.1K | 143K | -14.6K | -33.4K |
| Margin | 6,2% | 29,1% | 62,1% | -6,1% | -13,9% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HANUL LUI MATEI SRL”.