HALUPEX SRL
Revenue
23.6M
2024
Profit
1.8M
2024
Employees
16
2024
Margin
7,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HALUPEX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 23.6M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.948 la cifra de afaceri, #2.388 la profit, #2.916 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HALUPEX SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 23.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #2.948 la cifra de afaceri, #2.388 la profit, #2.916 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 2.9× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 3.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PROD-COM SICASAU SRL | 24.4M | 17 | Comerț en-gros |
| TURAL METAL ALUMINIUM S.R.L. | 23.6M | 16 | Comerț en-gros |
| BIOROM RALEX SRL | 23.4M | 16 | Comerț en-gros |
| ASTONA EXCLUSIV SRL | 24.3M | 16 | Comerț en-gros |
| RAYMOND STYLL SRL | 24.5M | 16 | Comerț en-gros |
| DAVO PRO COMPANY SRL | 22.6M | 16 | Comerț en-gros |
| TOP MID SRL | 24.8M | 16 | Comerț en-gros |
| CIN GRUP SRL | 25.2M | 16 | Comerț en-gros |
| ANDEX IMPORT EXPORT S.R.L. | 23.6M | 15 | Comerț en-gros |
| AVALON ROMANIA BUILDING INDUSTRY S.R.L. | 23.5M | 15 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.4%
- CA / angajat
- 1.5M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 23.6M
- Profit net
- 1.8M
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 23.6M | 1.8M | 16 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HALUPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HALUPEX SRL(current)
- Revenue
- 23.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #12.473
- PROD-COM SICASAU SRL
- Revenue
- 24.4M
- Employees
- 17
- Profit
- 3.4M
- Rank RO
- #12.091
- TURAL METAL ALUMINIUM S.R.L.
- Revenue
- 23.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 887K
- Rank RO
- #12.441
- BIOROM RALEX SRL
- Revenue
- 23.4M
- Employees
- 16
- Profit
- 84.7K
- Rank RO
- #12.562
- ASTONA EXCLUSIV SRL
- Revenue
- 24.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 632K
- Rank RO
- #12.130
- RAYMOND STYLL SRL
- Revenue
- 24.5M
- Employees
- 16
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #12.029
- DAVO PRO COMPANY SRL
- Revenue
- 22.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #12.930
- TOP MID SRL
- Revenue
- 24.8M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #11.928
- CIN GRUP SRL
- Revenue
- 25.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.7M
- Rank RO
- #11.788
- ANDEX IMPORT EXPORT S.R.L.
- Revenue
- 23.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 3M
- Rank RO
- #12.458
- AVALON ROMANIA BUILDING INDUSTRY S.R.L.
- Revenue
- 23.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 826K
- Rank RO
- #12.502
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HALUPEX SRL(current) | 23.6M | 16 | 1.8M | #12.473 |
| PROD-COM SICASAU SRL | 24.4M | 17 | 3.4M | #12.091 |
| TURAL METAL ALUMINIUM S.R.L. | 23.6M | 16 | 887K | #12.441 |
| BIOROM RALEX SRL | 23.4M | 16 | 84.7K | #12.562 |
| ASTONA EXCLUSIV SRL | 24.3M | 16 | 632K | #12.130 |
| RAYMOND STYLL SRL | 24.5M | 16 | 2.4M | #12.029 |
| DAVO PRO COMPANY SRL | 22.6M | 16 | 1M | #12.930 |
| TOP MID SRL | 24.8M | 16 | 1.7M | #11.928 |
| CIN GRUP SRL | 25.2M | 16 | 1.7M | #11.788 |
| ANDEX IMPORT EXPORT S.R.L. | 23.6M | 15 | 3M | #12.458 |
| AVALON ROMANIA BUILDING INDUSTRY S.R.L. | 23.5M | 15 | 826K | #12.502 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HALUPEX SRL(you) | PROD-COM SICASAU SRL | TURAL METAL ALUMINIUM S.R.L. | BIOROM RALEX SRL | ASTONA EXCLUSIV SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 23.6M | 24.4M | 23.6M | 23.4M | 24.3M |
| Profit | 1.8M | 3.4M | 887K | 84.7K | 632K |
| Margin | 7,4% | 14,0% | 3,8% | 0,4% | 2,6% |
| Employees | 16 | 17 | 16 | 16 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HALUPEX SRL”.