GSF AUTO CONCEPT SRL
Revenue
925K
2024
Profit
-100K
2024
Employees
6
2024
Margin
-10,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GSF AUTO CONCEPT SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 925K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.110 la cifra de afaceri, #29.756 la profit, #2.372 la număr angajați din 31.269 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GSF AUTO CONCEPT SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 925K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -10.8%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #6.110 la cifra de afaceri, #29.756 la profit, #2.372 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este -3.0× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RIXE IMPEX S.R.L. | 935K | 6 | Comerț en-gros |
| CSK AUTO SERV S.R.L. | 924K | 6 | Comerț en-gros |
| VALENTINO T.N. ROMANIA SRL | 936K | 6 | Comerț en-gros |
| FRIENDS & FAMILY S.R.L. | 921K | 6 | Comerț en-gros |
| CUSTOM AUTO SERVICES SRL | 939K | 6 | Comerț en-gros |
| WIN NIDO S.R.L. | 919K | 6 | Comerț en-gros |
| TINA SERVICE M.C.O. S.R.L. | 916K | 6 | Comerț en-gros |
| AUTOSORALEX S.R.L. | 915K | 6 | Comerț en-gros |
| MASTERCLASS AUTO S.R.L. | 948K | 6 | Comerț en-gros |
| GIGI AUTO SRL | 949K | 6 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -10.8%
- CA / angajat
- 155K
- Scor risc (0–100)
- 55
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 925K
- Profit net
- -100K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 925K | -100K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GSF AUTO CONCEPT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GSF AUTO CONCEPT SRL(current)
- Revenue
- 925K
- Employees
- 6
- Profit
- -100K
- Rank RO
- #160.140
- RIXE IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 935K
- Employees
- 6
- Profit
- 4.4K
- Rank RO
- #159.622
- CSK AUTO SERV S.R.L.
- Revenue
- 924K
- Employees
- 6
- Profit
- 85K
- Rank RO
- #160.685
- VALENTINO T.N. ROMANIA SRL
- Revenue
- 936K
- Employees
- 6
- Profit
- 30.8K
- Rank RO
- #159.472
- FRIENDS & FAMILY S.R.L.
- Revenue
- 921K
- Employees
- 6
- Profit
- -175K
- Rank RO
- #161.003
- CUSTOM AUTO SERVICES SRL
- Revenue
- 939K
- Employees
- 6
- Profit
- -136K
- Rank RO
- #159.202
- WIN NIDO S.R.L.
- Revenue
- 919K
- Employees
- 6
- Profit
- 39.7K
- Rank RO
- #161.262
- TINA SERVICE M.C.O. S.R.L.
- Revenue
- 916K
- Employees
- 6
- Profit
- 21.3K
- Rank RO
- #161.564
- AUTOSORALEX S.R.L.
- Revenue
- 915K
- Employees
- 6
- Profit
- 37K
- Rank RO
- #161.659
- MASTERCLASS AUTO S.R.L.
- Revenue
- 948K
- Employees
- 6
- Profit
- -675K
- Rank RO
- #158.252
- GIGI AUTO SRL
- Revenue
- 949K
- Employees
- 6
- Profit
- 29.7K
- Rank RO
- #158.111
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GSF AUTO CONCEPT SRL(current) | 925K | 6 | -100K | #160.140 |
| RIXE IMPEX S.R.L. | 935K | 6 | 4.4K | #159.622 |
| CSK AUTO SERV S.R.L. | 924K | 6 | 85K | #160.685 |
| VALENTINO T.N. ROMANIA SRL | 936K | 6 | 30.8K | #159.472 |
| FRIENDS & FAMILY S.R.L. | 921K | 6 | -175K | #161.003 |
| CUSTOM AUTO SERVICES SRL | 939K | 6 | -136K | #159.202 |
| WIN NIDO S.R.L. | 919K | 6 | 39.7K | #161.262 |
| TINA SERVICE M.C.O. S.R.L. | 916K | 6 | 21.3K | #161.564 |
| AUTOSORALEX S.R.L. | 915K | 6 | 37K | #161.659 |
| MASTERCLASS AUTO S.R.L. | 948K | 6 | -675K | #158.252 |
| GIGI AUTO SRL | 949K | 6 | 29.7K | #158.111 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GSF AUTO CONCEPT SRL(you) | RIXE IMPEX S.R.L. | CSK AUTO SERV S.R.L. | VALENTINO T.N. ROMANIA SRL | FRIENDS & FAMILY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 925K | 935K | 924K | 936K | 921K |
| Profit | -100K | 4.4K | 85K | 30.8K | -175K |
| Margin | -10,8% | 0,5% | 9,2% | 3,3% | -19,0% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GSF AUTO CONCEPT SRL”.