GRYSOM BUILDS SRL
Revenue
3.1M
2024
Profit
107K
2024
Employees
16
2024
Margin
3,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GRYSOM BUILDS SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 3.1M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #4.998 la cifra de afaceri, #12.757 la profit, #2.194 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GRYSOM BUILDS SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 3.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #4.998 la cifra de afaceri, #12.757 la profit, #2.194 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EUROWINDOW SRL | 3.2M | 16 | Construcții |
| MANECON EDILITAR S.R.L. | 3.1M | 16 | Construcții |
| EGS UNIBAU S.R.L. | 3.1M | 16 | Construcții |
| NITURO IND SRL | 3M | 16 | Construcții |
| SNY CONSTRUCT GROUP MSY S.R.L. | 3.2M | 16 | Construcții |
| KONSTAR KRAFT S.R.L. | 3.3M | 16 | Construcții |
| DOMI GRUP CONSTRUCT SRL | 3M | 16 | Construcții |
| ANDMAN PREST CONSTRUCT S.R.L. | 3.2M | 17 | Construcții |
| PROFIL CONSTRUCT S.R.L. | 3.2M | 17 | Construcții |
| NOVA & DESIGN S.R.L. | 2.9M | 16 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BOTOSANI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.4%
- CA / angajat
- 196K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 7%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.1M
- Profit net
- 107K
- Angajați
- 16
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.1M | 107K | 16 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GRYSOM BUILDS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GRYSOM BUILDS SRL(current)
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #66.223
- EUROWINDOW SRL
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 16
- Profit
- -2.3M
- Rank RO
- #65.842
- MANECON EDILITAR S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 16
- Profit
- 934K
- Rank RO
- #67.070
- EGS UNIBAU S.R.L.
- Revenue
- 3.1M
- Employees
- 16
- Profit
- -523K
- Rank RO
- #67.119
- NITURO IND SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 16
- Profit
- 72.9K
- Rank RO
- #67.687
- SNY CONSTRUCT GROUP MSY S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 16
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #64.509
- KONSTAR KRAFT S.R.L.
- Revenue
- 3.3M
- Employees
- 16
- Profit
- 663K
- Rank RO
- #63.771
- DOMI GRUP CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 3M
- Employees
- 16
- Profit
- 112K
- Rank RO
- #69.121
- ANDMAN PREST CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 17
- Profit
- 38.3K
- Rank RO
- #66.026
- PROFIL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 3.2M
- Employees
- 17
- Profit
- -447K
- Rank RO
- #65.725
- NOVA & DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 2.9M
- Employees
- 16
- Profit
- 68.8K
- Rank RO
- #70.012
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GRYSOM BUILDS SRL(current) | 3.1M | 16 | 107K | #66.223 |
| EUROWINDOW SRL | 3.2M | 16 | -2.3M | #65.842 |
| MANECON EDILITAR S.R.L. | 3.1M | 16 | 934K | #67.070 |
| EGS UNIBAU S.R.L. | 3.1M | 16 | -523K | #67.119 |
| NITURO IND SRL | 3M | 16 | 72.9K | #67.687 |
| SNY CONSTRUCT GROUP MSY S.R.L. | 3.2M | 16 | 1.5M | #64.509 |
| KONSTAR KRAFT S.R.L. | 3.3M | 16 | 663K | #63.771 |
| DOMI GRUP CONSTRUCT SRL | 3M | 16 | 112K | #69.121 |
| ANDMAN PREST CONSTRUCT S.R.L. | 3.2M | 17 | 38.3K | #66.026 |
| PROFIL CONSTRUCT S.R.L. | 3.2M | 17 | -447K | #65.725 |
| NOVA & DESIGN S.R.L. | 2.9M | 16 | 68.8K | #70.012 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GRYSOM BUILDS SRL(you) | EUROWINDOW SRL | MANECON EDILITAR S.R.L. | EGS UNIBAU S.R.L. | NITURO IND SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.1M | 3.2M | 3.1M | 3.1M | 3M |
| Profit | 107K | -2.3M | 934K | -523K | 72.9K |
| Margin | 3,4% | -73,2% | 30,2% | -16,9% | 2,4% |
| Employees | 16 | 16 | 16 | 16 | 16 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GRYSOM BUILDS SRL”.