Revenue

27.1M

2024

Profit

3.1M

2024

Employees

26

2024

Margin

11,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

GRUPPO DAMIDIO S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 27.1M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #372 la cifra de afaceri, #173 la profit, #436 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
GRUPPO DAMIDIO S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 27.1M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.5%.
Poziție în industrie
În industria de Comerț en-gros (România), compania este #372 la cifra de afaceri, #173 la profit, #436 la număr angajați din 31.269 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#372 din 31.269 companii

Top 1.2%

Vezi clasamentul

După profit

#173 din 31.269 companii

Top 0.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#436 din 31.269 companii

Top 1.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
3.3M lei
Marjă medie
3.7%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri27.1M lei vs medie industrie 3.3M lei

Compania este 8.3× față de media industriei

Marjă profit11.5% vs medie industrie 3.7%

Compania este 3.1× față de media industriei

Angajați26 vs medie industrie 3

Compania este 8.8× față de media industriei

Industry intelligence

Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024

Industry size

102B

RON revenue

Total companies

31.269

Total employees

91.939

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
ENDURO SRL26.5M26Comerț en-gros
RAVENOL EXPERT RO S.R.L.26.9M25Comerț en-gros
AUTOCOMPANY MONTANA SRL26.3M25Comerț en-gros
BUMBAS ELECTRIC SRL28.5M25Comerț en-gros
VIOSTAR COM SRL29.1M27Comerț en-gros
BRODMI S.R.L.28M29Comerț en-gros
LECON LOGISTICS S.R.L.24.3M25Comerț en-gros
PREMIUM PART GROUP DEVELOPMENT S.R.L.26M29Comerț en-gros
AUTO KLASEN S.R.L.26.9M22Comerț en-gros
A.C.O. DISTRIBUTION SRL25.5M29Comerț en-gros

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
11.5%
CA / angajat
1M
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    27.1M
    Profit net
    3.1M
    Angajați
    26

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la GRUPPO DAMIDIO S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricGRUPPO DAMIDIO S.R.L.(you)ENDURO SRLRAVENOL EXPERT RO S.R.L.AUTOCOMPANY MONTANA SRLBUMBAS ELECTRIC SRL
Revenue
27.1M
26.5M
26.9M
26.3M
28.5M
Profit
3.1M
822K
3.4M
1.6M
5.9M
Margin
11,5%
3,1%
12,6%
6,1%
20,7%
Employees
26
26
25
25
25
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “GRUPPO DAMIDIO S.R.L.”.