GRUP ASPA T.B.H. SRL
Revenue
19.6M
2024
Profit
468K
2024
Employees
44
2024
Margin
2,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GRUP ASPA T.B.H. SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 19.6M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #940 la cifra de afaceri, #5.359 la profit, #544 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GRUP ASPA T.B.H. SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 19.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #940 la cifra de afaceri, #5.359 la profit, #544 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 8.7× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 12.0× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HEXAQ S.R.L. | 22.2M | 42 | Construcții |
| PROD ZOB CONSTRUCTII S.R.L. | 22.9M | 53 | Construcții |
| ROMALEXIN SRL | 21.7M | 44 | Construcții |
| LUK TRUST CONSTRUCT 2004 SRL | 23.7M | 55 | Construcții |
| IDEAL MAX CONSTRUCT SRL | 25.7M | 44 | Construcții |
| KEMFORT STEEL IND S.R.L. | 21.7M | 45 | Construcții |
| TEAM WORLD CONSTRUCT SRL | 25M | 43 | Construcții |
| RENDER BAU CONSTRUCT S.R.L. | 23.2M | 40 | Construcții |
| EURO EDIL INVEST SRL | 25.3M | 43 | Construcții |
| NEDEX GRUP SRL | 21.2M | 45 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.0%
- CA / angajat
- 529K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 19.6M
- Profit net
- 468K
- Angajați
- 44
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 19.6M | 468K | 44 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GRUP ASPA T.B.H. SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GRUP ASPA T.B.H. SRL(current)
- Revenue
- 19.6M
- Employees
- 44
- Profit
- 468K
- Rank RO
- #12.605
- HEXAQ S.R.L.
- Revenue
- 22.2M
- Employees
- 42
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #13.140
- PROD ZOB CONSTRUCTII S.R.L.
- Revenue
- 22.9M
- Employees
- 53
- Profit
- 6.7M
- Rank RO
- #12.812
- ROMALEXIN SRL
- Revenue
- 21.7M
- Employees
- 44
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #13.392
- LUK TRUST CONSTRUCT 2004 SRL
- Revenue
- 23.7M
- Employees
- 55
- Profit
- 467K
- Rank RO
- #12.394
- IDEAL MAX CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 25.7M
- Employees
- 44
- Profit
- 3.2M
- Rank RO
- #11.596
- KEMFORT STEEL IND S.R.L.
- Revenue
- 21.7M
- Employees
- 45
- Profit
- -2.5M
- Rank RO
- #13.446
- TEAM WORLD CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 25M
- Employees
- 43
- Profit
- 544K
- Rank RO
- #11.854
- RENDER BAU CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 23.2M
- Employees
- 40
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #12.660
- EURO EDIL INVEST SRL
- Revenue
- 25.3M
- Employees
- 43
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #11.726
- NEDEX GRUP SRL
- Revenue
- 21.2M
- Employees
- 45
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #13.732
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GRUP ASPA T.B.H. SRL(current) | 19.6M | 44 | 468K | #12.605 |
| HEXAQ S.R.L. | 22.2M | 42 | 1.2M | #13.140 |
| PROD ZOB CONSTRUCTII S.R.L. | 22.9M | 53 | 6.7M | #12.812 |
| ROMALEXIN SRL | 21.7M | 44 | 2.1M | #13.392 |
| LUK TRUST CONSTRUCT 2004 SRL | 23.7M | 55 | 467K | #12.394 |
| IDEAL MAX CONSTRUCT SRL | 25.7M | 44 | 3.2M | #11.596 |
| KEMFORT STEEL IND S.R.L. | 21.7M | 45 | -2.5M | #13.446 |
| TEAM WORLD CONSTRUCT SRL | 25M | 43 | 544K | #11.854 |
| RENDER BAU CONSTRUCT S.R.L. | 23.2M | 40 | 2.2M | #12.660 |
| EURO EDIL INVEST SRL | 25.3M | 43 | 2.1M | #11.726 |
| NEDEX GRUP SRL | 21.2M | 45 | 1.4M | #13.732 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GRUP ASPA T.B.H. SRL(you) | HEXAQ S.R.L. | PROD ZOB CONSTRUCTII S.R.L. | ROMALEXIN SRL | LUK TRUST CONSTRUCT 2004 SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 19.6M | 22.2M | 22.9M | 21.7M | 23.7M |
| Profit | 468K | 1.2M | 6.7M | 2.1M | 467K |
| Margin | 2,0% | 5,3% | 29,3% | 9,8% | 2,0% |
| Employees | 44 | 42 | 53 | 44 | 55 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GRUP ASPA T.B.H. SRL”.