GROUP MGA CONSTRUCT EXPERT SRL
Revenue
1.7M
2024
Profit
8.4K
2024
Employees
6
2024
Margin
0,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GROUP MGA CONSTRUCT EXPERT SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.663 la cifra de afaceri, #11.892 la profit, #2.372 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GROUP MGA CONSTRUCT EXPERT SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în GORJ, având o cifră de afaceri de 1.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #3.663 la cifra de afaceri, #11.892 la profit, #2.372 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FRY ARY SERV SRL | 1.7M | 6 | Comerț en-gros |
| DANKPREST SRL | 1.7M | 6 | Comerț en-gros |
| BORD AUTO SRL | 1.8M | 6 | Comerț en-gros |
| RADER PROFILE SRL | 1.8M | 6 | Comerț en-gros |
| MULTIBRAND SERVICE CONCEPT S.R.L. | 1.8M | 6 | Comerț en-gros |
| NACREMCOM SRL | 1.8M | 6 | Comerț en-gros |
| AUTO DASIS S.R.L. | 1.9M | 6 | Comerț en-gros |
| VILSAND GARAGE S.R.L. | 1.8M | 6 | Comerț en-gros |
| TOTALAUTOCARP SRL | 1.9M | 6 | Comerț en-gros |
| EUROLINE MOTORS S.R.L. | 1.8M | 6 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GORJ
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.5%
- CA / angajat
- 305K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.7M
- Profit net
- 8.4K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.7M | 8.4K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GROUP MGA CONSTRUCT EXPERT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GROUP MGA CONSTRUCT EXPERT SRL(current)
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 8.4K
- Rank RO
- #101.854
- FRY ARY SERV SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 42.8K
- Rank RO
- #105.438
- DANKPREST SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 362K
- Rank RO
- #108.141
- BORD AUTO SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- -23K
- Rank RO
- #101.882
- RADER PROFILE SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 380K
- Rank RO
- #102.382
- MULTIBRAND SERVICE CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- -192K
- Rank RO
- #102.535
- NACREMCOM SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 551K
- Rank RO
- #102.791
- AUTO DASIS S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 416K
- Rank RO
- #100.864
- VILSAND GARAGE S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 478K
- Rank RO
- #102.805
- TOTALAUTOCARP SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 189K
- Rank RO
- #100.674
- EUROLINE MOTORS S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 64.5K
- Rank RO
- #103.253
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GROUP MGA CONSTRUCT EXPERT SRL(current) | 1.7M | 6 | 8.4K | #101.854 |
| FRY ARY SERV SRL | 1.7M | 6 | 42.8K | #105.438 |
| DANKPREST SRL | 1.7M | 6 | 362K | #108.141 |
| BORD AUTO SRL | 1.8M | 6 | -23K | #101.882 |
| RADER PROFILE SRL | 1.8M | 6 | 380K | #102.382 |
| MULTIBRAND SERVICE CONCEPT S.R.L. | 1.8M | 6 | -192K | #102.535 |
| NACREMCOM SRL | 1.8M | 6 | 551K | #102.791 |
| AUTO DASIS S.R.L. | 1.9M | 6 | 416K | #100.864 |
| VILSAND GARAGE S.R.L. | 1.8M | 6 | 478K | #102.805 |
| TOTALAUTOCARP SRL | 1.9M | 6 | 189K | #100.674 |
| EUROLINE MOTORS S.R.L. | 1.8M | 6 | 64.5K | #103.253 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GROUP MGA CONSTRUCT EXPERT SRL(you) | FRY ARY SERV SRL | DANKPREST SRL | BORD AUTO SRL | RADER PROFILE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.7M | 1.7M | 1.7M | 1.8M | 1.8M |
| Profit | 8.4K | 42.8K | 362K | -23K | 380K |
| Margin | 0,5% | 2,5% | 21,5% | -1,3% | 20,9% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GROUP MGA CONSTRUCT EXPERT SRL”.