GRIG CONSTRUCT SRL
Revenue
355K
2024
Profit
94.8K
2024
Employees
3
2024
Margin
26,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GRIG CONSTRUCT SRL este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 355K lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #20.821 la cifra de afaceri, #9.015 la profit, #9.481 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GRIG CONSTRUCT SRL este o companie micro din sectorul Transport, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 355K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 26.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #20.821 la cifra de afaceri, #9.015 la profit, #9.481 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 6.2× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VIOREL CARGO SRL | 355K | 3 | Transport |
| BIMS TRANS S.R.L. | 360K | 3 | Transport |
| DANALEX SMART S.R.L. | 351K | 3 | Transport |
| GVP & CO IMPORT EXPORT S.R.L. | 350K | 3 | Transport |
| VLASER S.R.L. | 364K | 3 | Transport |
| TMS AUTO S.R.L. | 364K | 3 | Transport |
| DENISA TRANS SRL | 368K | 3 | Transport |
| CIA TRANS S.R.L. | 371K | 3 | Transport |
| AMD MOUNTWAY S.R.L. | 337K | 3 | Transport |
| SAFE TOUR SRL | 377K | 3 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 26.7%
- CA / angajat
- 119K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 30%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 355K
- Profit net
- 94.8K
- Angajați
- 3
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 355K | 94.8K | 3 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GRIG CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GRIG CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 355K
- Employees
- 3
- Profit
- 94.8K
- Rank RO
- #273.714
- VIOREL CARGO SRL
- Revenue
- 355K
- Employees
- 3
- Profit
- 52.5K
- Rank RO
- #274.039
- BIMS TRANS S.R.L.
- Revenue
- 360K
- Employees
- 3
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #272.208
- DANALEX SMART S.R.L.
- Revenue
- 351K
- Employees
- 3
- Profit
- 53.2K
- Rank RO
- #275.239
- GVP & CO IMPORT EXPORT S.R.L.
- Revenue
- 350K
- Employees
- 3
- Profit
- -141K
- Rank RO
- #275.693
- VLASER S.R.L.
- Revenue
- 364K
- Employees
- 3
- Profit
- 22.7K
- Rank RO
- #270.659
- TMS AUTO S.R.L.
- Revenue
- 364K
- Employees
- 3
- Profit
- 21.7K
- Rank RO
- #270.453
- DENISA TRANS SRL
- Revenue
- 368K
- Employees
- 3
- Profit
- 18.6K
- Rank RO
- #268.960
- CIA TRANS S.R.L.
- Revenue
- 371K
- Employees
- 3
- Profit
- -22.2K
- Rank RO
- #268.001
- AMD MOUNTWAY S.R.L.
- Revenue
- 337K
- Employees
- 3
- Profit
- 160K
- Rank RO
- #280.562
- SAFE TOUR SRL
- Revenue
- 377K
- Employees
- 3
- Profit
- -10.9K
- Rank RO
- #265.755
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GRIG CONSTRUCT SRL(current) | 355K | 3 | 94.8K | #273.714 |
| VIOREL CARGO SRL | 355K | 3 | 52.5K | #274.039 |
| BIMS TRANS S.R.L. | 360K | 3 | 107K | #272.208 |
| DANALEX SMART S.R.L. | 351K | 3 | 53.2K | #275.239 |
| GVP & CO IMPORT EXPORT S.R.L. | 350K | 3 | -141K | #275.693 |
| VLASER S.R.L. | 364K | 3 | 22.7K | #270.659 |
| TMS AUTO S.R.L. | 364K | 3 | 21.7K | #270.453 |
| DENISA TRANS SRL | 368K | 3 | 18.6K | #268.960 |
| CIA TRANS S.R.L. | 371K | 3 | -22.2K | #268.001 |
| AMD MOUNTWAY S.R.L. | 337K | 3 | 160K | #280.562 |
| SAFE TOUR SRL | 377K | 3 | -10.9K | #265.755 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GRIG CONSTRUCT SRL(you) | VIOREL CARGO SRL | BIMS TRANS S.R.L. | DANALEX SMART S.R.L. | GVP & CO IMPORT EXPORT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 355K | 355K | 360K | 351K | 350K |
| Profit | 94.8K | 52.5K | 107K | 53.2K | -141K |
| Margin | 26,7% | 14,8% | 29,7% | 15,1% | -40,3% |
| Employees | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GRIG CONSTRUCT SRL”.