GRETAD COM S.R.L.
Revenue
264K
2024
Profit
75.5K
2024
Employees
2
2024
Margin
28,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GRETAD COM S.R.L. este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 264K lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #12.260 la cifra de afaceri, #5.155 la profit, #8.980 la număr angajați din 30.688 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GRETAD COM S.R.L. este o companie micro din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 264K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 28.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #12.260 la cifra de afaceri, #5.155 la profit, #8.980 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 4.2× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FIFI BAR S.R.L. | 257K | 2 | Alimentație și servicii |
| POCOL FLORSAL S.R.L. | 249K | 2 | Alimentație și servicii |
| PIZZA RIRA DELICIOASA S.R.L. | 292K | 2 | Alimentație și servicii |
| START BINO START S.R.L. | 236K | 2 | Alimentație și servicii |
| GIOVY RESTAURANT S.R.L. | 268K | 2 | Alimentație și servicii |
| BULZ ELECTRIC S.R.L. | 268K | 2 | Alimentație și servicii |
| ANGELIC HELGAMES S.R.L. | 268K | 2 | Alimentație și servicii |
| R & R FREWEY SRL | 268K | 2 | Alimentație și servicii |
| MOLDISGRILL SRL | 267K | 2 | Alimentație și servicii |
| MCV LOGISERV S.R.L. | 268K | 2 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SALAJ
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 28.2%
- CA / angajat
- 134K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 37%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 264K
- Profit net
- 75.5K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 264K | 75.5K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GRETAD COM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GRETAD COM S.R.L.(current)
- Revenue
- 264K
- Employees
- 2
- Profit
- 75.5K
- Rank RO
- #333.395
- FIFI BAR S.R.L.
- Revenue
- 257K
- Employees
- 2
- Profit
- 1.9K
- Rank RO
- #341.628
- POCOL FLORSAL S.R.L.
- Revenue
- 249K
- Employees
- 2
- Profit
- -23K
- Rank RO
- #347.859
- PIZZA RIRA DELICIOASA S.R.L.
- Revenue
- 292K
- Employees
- 2
- Profit
- -45.6K
- Rank RO
- #311.410
- START BINO START S.R.L.
- Revenue
- 236K
- Employees
- 2
- Profit
- 28.6K
- Rank RO
- #357.513
- GIOVY RESTAURANT S.R.L.
- Revenue
- 268K
- Employees
- 2
- Profit
- -55.9K
- Rank RO
- #333.347
- BULZ ELECTRIC S.R.L.
- Revenue
- 268K
- Employees
- 2
- Profit
- 5.6K
- Rank RO
- #333.476
- ANGELIC HELGAMES S.R.L.
- Revenue
- 268K
- Employees
- 2
- Profit
- -23.4K
- Rank RO
- #333.177
- R & R FREWEY SRL
- Revenue
- 268K
- Employees
- 2
- Profit
- 17.2K
- Rank RO
- #333.070
- MOLDISGRILL SRL
- Revenue
- 267K
- Employees
- 2
- Profit
- 28.6K
- Rank RO
- #333.740
- MCV LOGISERV S.R.L.
- Revenue
- 268K
- Employees
- 2
- Profit
- -30K
- Rank RO
- #333.040
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GRETAD COM S.R.L.(current) | 264K | 2 | 75.5K | #333.395 |
| FIFI BAR S.R.L. | 257K | 2 | 1.9K | #341.628 |
| POCOL FLORSAL S.R.L. | 249K | 2 | -23K | #347.859 |
| PIZZA RIRA DELICIOASA S.R.L. | 292K | 2 | -45.6K | #311.410 |
| START BINO START S.R.L. | 236K | 2 | 28.6K | #357.513 |
| GIOVY RESTAURANT S.R.L. | 268K | 2 | -55.9K | #333.347 |
| BULZ ELECTRIC S.R.L. | 268K | 2 | 5.6K | #333.476 |
| ANGELIC HELGAMES S.R.L. | 268K | 2 | -23.4K | #333.177 |
| R & R FREWEY SRL | 268K | 2 | 17.2K | #333.070 |
| MOLDISGRILL SRL | 267K | 2 | 28.6K | #333.740 |
| MCV LOGISERV S.R.L. | 268K | 2 | -30K | #333.040 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GRETAD COM S.R.L.(you) | FIFI BAR S.R.L. | POCOL FLORSAL S.R.L. | PIZZA RIRA DELICIOASA S.R.L. | START BINO START S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 264K | 257K | 249K | 292K | 236K |
| Profit | 75.5K | 1.9K | -23K | -45.6K | 28.6K |
| Margin | 28,2% | 0,8% | -9,2% | -15,6% | 12,1% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GRETAD COM S.R.L.”.