GREEN OPPORTUNITIES S.R.L.
Revenue
487K
2024
Profit
-133K
2024
Employees
9
2024
Margin
-27,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GREEN OPPORTUNITIES S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în IALOMITA, având o cifră de afaceri de 487K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #16.746 la cifra de afaceri, #52.528 la profit, #4.196 la număr angajați din 56.726 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GREEN OPPORTUNITIES S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în IALOMITA, având o cifră de afaceri de 487K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -27.2%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #16.746 la cifra de afaceri, #52.528 la profit, #4.196 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -2.8× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| KA�MIR MEDIA PRO S.R.L. | 479K | 9 | Construcții |
| VADSO FINOCONS S.R.L. | 504K | 9 | Construcții |
| ABIT DUNCA CONSTRUCT SRL | 510K | 9 | Construcții |
| BOGDAN CONSTRUCT SRL | 517K | 9 | Construcții |
| KARTIER BAU S.R.L. | 452K | 9 | Construcții |
| REN RAUL IMPEX S.R.L. | 452K | 9 | Construcții |
| ALMAR-STEFAN CONSTRUCT SRL | 535K | 9 | Construcții |
| IVA CONSTRUCT SRL | 450K | 9 | Construcții |
| PRO-PAS PRO-CONSTRUCT S.R.L. | 450K | 9 | Construcții |
| EDIL SIM PROJECT SRL | 447K | 9 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IALOMITA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -27.2%
- CA / angajat
- 54.6K
- Scor risc (0–100)
- 64
- Percentil piață (CA)
- Top 26%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 487K
- Profit net
- -133K
- Angajați
- 9
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 487K | -133K | 9 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GREEN OPPORTUNITIES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GREEN OPPORTUNITIES S.R.L.(current)
- Revenue
- 487K
- Employees
- 9
- Profit
- -133K
- Rank RO
- #231.186
- KA�MIR MEDIA PRO S.R.L.
- Revenue
- 479K
- Employees
- 9
- Profit
- -150K
- Rank RO
- #234.263
- VADSO FINOCONS S.R.L.
- Revenue
- 504K
- Employees
- 9
- Profit
- -115K
- Rank RO
- #227.795
- ABIT DUNCA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 510K
- Employees
- 9
- Profit
- 3.1K
- Rank RO
- #226.350
- BOGDAN CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 517K
- Employees
- 9
- Profit
- -1.5M
- Rank RO
- #224.640
- KARTIER BAU S.R.L.
- Revenue
- 452K
- Employees
- 9
- Profit
- 77.3K
- Rank RO
- #241.703
- REN RAUL IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 452K
- Employees
- 9
- Profit
- -194K
- Rank RO
- #241.971
- ALMAR-STEFAN CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 535K
- Employees
- 9
- Profit
- -112K
- Rank RO
- #220.686
- IVA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 450K
- Employees
- 9
- Profit
- -199K
- Rank RO
- #242.312
- PRO-PAS PRO-CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 450K
- Employees
- 9
- Profit
- -97.2K
- Rank RO
- #242.346
- EDIL SIM PROJECT SRL
- Revenue
- 447K
- Employees
- 9
- Profit
- -464K
- Rank RO
- #243.198
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GREEN OPPORTUNITIES S.R.L.(current) | 487K | 9 | -133K | #231.186 |
| KA�MIR MEDIA PRO S.R.L. | 479K | 9 | -150K | #234.263 |
| VADSO FINOCONS S.R.L. | 504K | 9 | -115K | #227.795 |
| ABIT DUNCA CONSTRUCT SRL | 510K | 9 | 3.1K | #226.350 |
| BOGDAN CONSTRUCT SRL | 517K | 9 | -1.5M | #224.640 |
| KARTIER BAU S.R.L. | 452K | 9 | 77.3K | #241.703 |
| REN RAUL IMPEX S.R.L. | 452K | 9 | -194K | #241.971 |
| ALMAR-STEFAN CONSTRUCT SRL | 535K | 9 | -112K | #220.686 |
| IVA CONSTRUCT SRL | 450K | 9 | -199K | #242.312 |
| PRO-PAS PRO-CONSTRUCT S.R.L. | 450K | 9 | -97.2K | #242.346 |
| EDIL SIM PROJECT SRL | 447K | 9 | -464K | #243.198 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GREEN OPPORTUNITIES S.R.L.(you) | KA�MIR MEDIA PRO S.R.L. | VADSO FINOCONS S.R.L. | ABIT DUNCA CONSTRUCT SRL | BOGDAN CONSTRUCT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 487K | 479K | 504K | 510K | 517K |
| Profit | -133K | -150K | -115K | 3.1K | -1.5M |
| Margin | -27,2% | -31,3% | -22,8% | 0,6% | -298,7% |
| Employees | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GREEN OPPORTUNITIES S.R.L.”.