GREBLE�TI CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
491K
2024
Profit
-101K
2024
Employees
5
2024
Margin
-19,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GREBLE�TI CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 491K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #16.434 la cifra de afaceri, #51.505 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GREBLE�TI CONSTRUCT S.R.L. este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 491K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -19.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #16.434 la cifra de afaceri, #51.505 la profit, #7.436 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -2.0× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROMIMPRES ALI CONTRUCT S.R.L. | 510K | 5 | Construcții |
| SELECT CONSTRUCT PYT S.R.L. | 537K | 5 | Construcții |
| DASSI REZIDEN�IAL S.R.L. | 540K | 5 | Construcții |
| SORINEL & ELIZA S.R.L. | 483K | 5 | Construcții |
| TIBY STIL SRL | 512K | 5 | Construcții |
| COMOSERV INDUSTRIES S.R.L. | 510K | 5 | Construcții |
| TAR BUILDER TEAM S.R.L. | 515K | 5 | Construcții |
| CONSTRUCTSYA SAB S.R.L. | 516K | 5 | Construcții |
| PLANODOM CONSTRUCT S.R.L. | 517K | 5 | Construcții |
| NEWCATE TRUST CONSTRUCT S.R.L. | 506K | 5 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VALCEA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -19.7%
- CA / angajat
- 102K
- Scor risc (0–100)
- 60
- Percentil piață (CA)
- Top 25%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 491K
- Profit net
- -101K
- Angajați
- 5
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 491K | -101K | 5 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GREBLE�TI CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GREBLE�TI CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 491K
- Employees
- 5
- Profit
- -101K
- Rank RO
- #225.982
- ROMIMPRES ALI CONTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 510K
- Employees
- 5
- Profit
- 3.3K
- Rank RO
- #226.291
- SELECT CONSTRUCT PYT S.R.L.
- Revenue
- 537K
- Employees
- 5
- Profit
- 115K
- Rank RO
- #220.360
- DASSI REZIDEN�IAL S.R.L.
- Revenue
- 540K
- Employees
- 5
- Profit
- -357K
- Rank RO
- #219.717
- SORINEL & ELIZA S.R.L.
- Revenue
- 483K
- Employees
- 5
- Profit
- 82.2K
- Rank RO
- #233.302
- TIBY STIL SRL
- Revenue
- 512K
- Employees
- 5
- Profit
- 18.1K
- Rank RO
- #225.985
- COMOSERV INDUSTRIES S.R.L.
- Revenue
- 510K
- Employees
- 5
- Profit
- 64.4K
- Rank RO
- #226.259
- TAR BUILDER TEAM S.R.L.
- Revenue
- 515K
- Employees
- 5
- Profit
- 160K
- Rank RO
- #225.169
- CONSTRUCTSYA SAB S.R.L.
- Revenue
- 516K
- Employees
- 5
- Profit
- 217K
- Rank RO
- #224.963
- PLANODOM CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 517K
- Employees
- 5
- Profit
- 49.6K
- Rank RO
- #224.781
- NEWCATE TRUST CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 506K
- Employees
- 5
- Profit
- 212K
- Rank RO
- #227.321
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GREBLE�TI CONSTRUCT S.R.L.(current) | 491K | 5 | -101K | #225.982 |
| ROMIMPRES ALI CONTRUCT S.R.L. | 510K | 5 | 3.3K | #226.291 |
| SELECT CONSTRUCT PYT S.R.L. | 537K | 5 | 115K | #220.360 |
| DASSI REZIDEN�IAL S.R.L. | 540K | 5 | -357K | #219.717 |
| SORINEL & ELIZA S.R.L. | 483K | 5 | 82.2K | #233.302 |
| TIBY STIL SRL | 512K | 5 | 18.1K | #225.985 |
| COMOSERV INDUSTRIES S.R.L. | 510K | 5 | 64.4K | #226.259 |
| TAR BUILDER TEAM S.R.L. | 515K | 5 | 160K | #225.169 |
| CONSTRUCTSYA SAB S.R.L. | 516K | 5 | 217K | #224.963 |
| PLANODOM CONSTRUCT S.R.L. | 517K | 5 | 49.6K | #224.781 |
| NEWCATE TRUST CONSTRUCT S.R.L. | 506K | 5 | 212K | #227.321 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GREBLE�TI CONSTRUCT S.R.L.(you) | ROMIMPRES ALI CONTRUCT S.R.L. | SELECT CONSTRUCT PYT S.R.L. | DASSI REZIDEN�IAL S.R.L. | SORINEL & ELIZA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 491K | 510K | 537K | 540K | 483K |
| Profit | -101K | 3.3K | 115K | -357K | 82.2K |
| Margin | -19,7% | 0,7% | 21,5% | -66,2% | 17,0% |
| Employees | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GREBLE�TI CONSTRUCT S.R.L.”.