GRAY CXLT S.R.L.
Revenue
8.4K
2024
Profit
2.5K
2024
Employees
—
2024
Margin
14,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GRAY CXLT S.R.L. este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 8.4K lei (date 2024). În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #3.723 la cifra de afaceri, #2.187 la profit, #3.574 la număr angajați din 5.699 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GRAY CXLT S.R.L. este o companie micro din sectorul Confecții articole îmbrăcăminte, cu sediul în COVASNA, având o cifră de afaceri de 8.4K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 14.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Confecții articole îmbrăcăminte (România), compania este #3.723 la cifra de afaceri, #2.187 la profit, #3.574 la număr angajați din 5.699 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.6M lei
- Marjă medie
- 3.1%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 4.6× față de media industriei
Industry intelligence
Confecții articole îmbrăcăminte (CAEN 14) — 2024
Industry size
9.1B
RON revenue
Total companies
5.699
Total employees
57.643
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NAPA MODE SRL | 18.2K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ROMALEX COMERT 2004 S.R.L. | 17K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| STAY NEGATIVE S.R.L. | 16.9K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| Firma (CUI 50449538) | 16.9K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| ADRIANA S.R.L. | 16.9K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| MARILIVCONF S.R.L. | 17.2K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| BORDULA EUROANIMODE S.R.L. | 16.9K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| I.P.B. CONSULTING SRL | 16.9K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| POELLE FASHION SRL | 16.9K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
| VIM ATELIER CROITORIE �I REPARA�II S.R.L. | 16.9K | 1 | Confecții articole îmbrăcăminte |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ COVASNA
Industrie (CAEN 14)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 14.4%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 71%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.4K
- Profit net
- 2.5K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.4K | 2.5K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GRAY CXLT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GRAY CXLT S.R.L.(current)
- Revenue
- 8.4K
- Employees
- 0
- Profit
- 2.5K
- Rank RO
- #640.596
- NAPA MODE SRL
- Revenue
- 18.2K
- Employees
- 1
- Profit
- -19.8K
- Rank RO
- #637.568
- ROMALEX COMERT 2004 S.R.L.
- Revenue
- 17K
- Employees
- 1
- Profit
- 789 lei
- Rank RO
- #640.908
- STAY NEGATIVE S.R.L.
- Revenue
- 16.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 8.8K
- Rank RO
- #640.995
- Firma (CUI 50449538)
- Revenue
- 16.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -4.9K
- Rank RO
- #641.014
- ADRIANA S.R.L.
- Revenue
- 16.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 218 lei
- Rank RO
- #641.029
- MARILIVCONF S.R.L.
- Revenue
- 17.2K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.5K
- Rank RO
- #640.240
- BORDULA EUROANIMODE S.R.L.
- Revenue
- 16.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -611 lei
- Rank RO
- #641.063
- I.P.B. CONSULTING SRL
- Revenue
- 16.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -12.5K
- Rank RO
- #641.063
- POELLE FASHION SRL
- Revenue
- 16.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -2.5K
- Rank RO
- #641.116
- VIM ATELIER CROITORIE �I REPARA�II S.R.L.
- Revenue
- 16.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.2K
- Rank RO
- #641.144
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GRAY CXLT S.R.L.(current) | 8.4K | 0 | 2.5K | #640.596 |
| NAPA MODE SRL | 18.2K | 1 | -19.8K | #637.568 |
| ROMALEX COMERT 2004 S.R.L. | 17K | 1 | 789 lei | #640.908 |
| STAY NEGATIVE S.R.L. | 16.9K | 1 | 8.8K | #640.995 |
| Firma (CUI 50449538) | 16.9K | 1 | -4.9K | #641.014 |
| ADRIANA S.R.L. | 16.9K | 1 | 218 lei | #641.029 |
| MARILIVCONF S.R.L. | 17.2K | 1 | 3.5K | #640.240 |
| BORDULA EUROANIMODE S.R.L. | 16.9K | 1 | -611 lei | #641.063 |
| I.P.B. CONSULTING SRL | 16.9K | 1 | -12.5K | #641.063 |
| POELLE FASHION SRL | 16.9K | 1 | -2.5K | #641.116 |
| VIM ATELIER CROITORIE �I REPARA�II S.R.L. | 16.9K | 1 | 2.2K | #641.144 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GRAY CXLT S.R.L.(you) | NAPA MODE SRL | ROMALEX COMERT 2004 S.R.L. | STAY NEGATIVE S.R.L. | Firma (CUI 50449538) |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.4K | 18.2K | 17K | 16.9K | 16.9K |
| Profit | 2.5K | -19.8K | 789 lei | 8.8K | -4.9K |
| Margin | 14,4% | -108,8% | 4,7% | 52,1% | -28,7% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GRAY CXLT S.R.L.”.