GRAND SRL
Revenue
370K
2024
Profit
608 lei
2024
Employees
2
2024
Margin
0,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GRAND SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 370K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #10.274 la cifra de afaceri, #15.480 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GRAND SRL este o companie micro din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SATU MARE, având o cifră de afaceri de 370K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #10.274 la cifra de afaceri, #15.480 la profit, #6.612 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| EVELIN INVEST S.R.L. | 387K | 2 | Comerț en-gros |
| SOFCOR COMPLEX SRL | 400K | 2 | Comerț en-gros |
| INTER MOTOR LINE S.R.L. | 407K | 2 | Comerț en-gros |
| TODEXIM S.R.L. | 335K | 2 | Comerț en-gros |
| AUTO ZOOM S.R.L. | 414K | 2 | Comerț en-gros |
| TIRSERVICE GRUP S.R.L. | 422K | 2 | Comerț en-gros |
| KOCSIS SERVICE S.R.L. | 324K | 2 | Comerț en-gros |
| RZV STRATEGIC AUTO S.R.L. | 370K | 2 | Comerț en-gros |
| HAMIO INTERNATIONAL SRL | 370K | 2 | Comerț en-gros |
| FLORIN AUTO SMART S.R.L. | 370K | 2 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SATU MARE
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.2%
- CA / angajat
- 185K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 30%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 370K
- Profit net
- 608 lei
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 370K | 608 lei | 2 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GRAND SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GRAND SRL(current)
- Revenue
- 370K
- Employees
- 2
- Profit
- 608 lei
- Rank RO
- #268.396
- EVELIN INVEST S.R.L.
- Revenue
- 387K
- Employees
- 2
- Profit
- 10.9K
- Rank RO
- #262.347
- SOFCOR COMPLEX SRL
- Revenue
- 400K
- Employees
- 2
- Profit
- -292K
- Rank RO
- #257.986
- INTER MOTOR LINE S.R.L.
- Revenue
- 407K
- Employees
- 2
- Profit
- 9.4K
- Rank RO
- #255.731
- TODEXIM S.R.L.
- Revenue
- 335K
- Employees
- 2
- Profit
- 2.9K
- Rank RO
- #281.387
- AUTO ZOOM S.R.L.
- Revenue
- 414K
- Employees
- 2
- Profit
- 1.6K
- Rank RO
- #253.576
- TIRSERVICE GRUP S.R.L.
- Revenue
- 422K
- Employees
- 2
- Profit
- 44.4K
- Rank RO
- #251.128
- KOCSIS SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 324K
- Employees
- 2
- Profit
- -24.2K
- Rank RO
- #286.043
- RZV STRATEGIC AUTO S.R.L.
- Revenue
- 370K
- Employees
- 2
- Profit
- -44.2K
- Rank RO
- #268.475
- HAMIO INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 370K
- Employees
- 2
- Profit
- -20.2K
- Rank RO
- #268.224
- FLORIN AUTO SMART S.R.L.
- Revenue
- 370K
- Employees
- 2
- Profit
- 3.4K
- Rank RO
- #268.595
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GRAND SRL(current) | 370K | 2 | 608 lei | #268.396 |
| EVELIN INVEST S.R.L. | 387K | 2 | 10.9K | #262.347 |
| SOFCOR COMPLEX SRL | 400K | 2 | -292K | #257.986 |
| INTER MOTOR LINE S.R.L. | 407K | 2 | 9.4K | #255.731 |
| TODEXIM S.R.L. | 335K | 2 | 2.9K | #281.387 |
| AUTO ZOOM S.R.L. | 414K | 2 | 1.6K | #253.576 |
| TIRSERVICE GRUP S.R.L. | 422K | 2 | 44.4K | #251.128 |
| KOCSIS SERVICE S.R.L. | 324K | 2 | -24.2K | #286.043 |
| RZV STRATEGIC AUTO S.R.L. | 370K | 2 | -44.2K | #268.475 |
| HAMIO INTERNATIONAL SRL | 370K | 2 | -20.2K | #268.224 |
| FLORIN AUTO SMART S.R.L. | 370K | 2 | 3.4K | #268.595 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GRAND SRL(you) | EVELIN INVEST S.R.L. | SOFCOR COMPLEX SRL | INTER MOTOR LINE S.R.L. | TODEXIM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 370K | 387K | 400K | 407K | 335K |
| Profit | 608 lei | 10.9K | -292K | 9.4K | 2.9K |
| Margin | 0,2% | 2,8% | -72,9% | 2,3% | 0,9% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GRAND SRL”.