GRAND BAVARO SYSTEM SRL
Revenue
680K
2024
Profit
-1.5M
2024
Employees
4
2024
Margin
-62,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GRAND BAVARO SYSTEM SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 680K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #4.162 la cifra de afaceri, #20.842 la profit, #3.733 la număr angajați din 21.135 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GRAND BAVARO SYSTEM SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 680K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -62.7%).
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #4.162 la cifra de afaceri, #20.842 la profit, #3.733 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -20.6× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| INTERAXIS SRL | 2.2M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SONNENHEU S.R.L. | 2.4M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ANBRIGAB PROD-COM S.R.L. | 2.4M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ALINDAS SRL | 2.4M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SILVADOR S.R.L. | 2.4M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| VAGEALYO SRL | 2.4M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO S.P. S.R.L. | 2.4M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MARION PREST SERVICE S.R.L. | 2.4M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROGEX GS SRL | 2.4M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MIG AGRO S.R.L. | 2.4M | 4 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUZAU
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -62.7%
- CA / angajat
- 598K
- Scor risc (0–100)
- 81
- Percentil piață (CA)
- Top 9%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 680K
- Profit net
- -1.5M
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 680K | -1.5M | 4 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GRAND BAVARO SYSTEM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GRAND BAVARO SYSTEM SRL(current)
- Revenue
- 680K
- Employees
- 4
- Profit
- -1.5M
- Rank RO
- #82.565
- INTERAXIS SRL
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 4
- Profit
- 419K
- Rank RO
- #88.214
- SONNENHEU S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 162K
- Rank RO
- #82.545
- ANBRIGAB PROD-COM S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 4
- Profit
- -33.8K
- Rank RO
- #82.537
- ALINDAS SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 23.8K
- Rank RO
- #82.452
- SILVADOR S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 4
- Profit
- -453K
- Rank RO
- #82.341
- VAGEALYO SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 870K
- Rank RO
- #82.271
- AGRO S.P. S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 18.3K
- Rank RO
- #82.881
- MARION PREST SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 72.3K
- Rank RO
- #82.919
- AGROGEX GS SRL
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 4
- Profit
- -486K
- Rank RO
- #82.204
- MIG AGRO S.R.L.
- Revenue
- 2.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 3.2K
- Rank RO
- #82.147
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GRAND BAVARO SYSTEM SRL(current) | 680K | 4 | -1.5M | #82.565 |
| INTERAXIS SRL | 2.2M | 4 | 419K | #88.214 |
| SONNENHEU S.R.L. | 2.4M | 4 | 162K | #82.545 |
| ANBRIGAB PROD-COM S.R.L. | 2.4M | 4 | -33.8K | #82.537 |
| ALINDAS SRL | 2.4M | 4 | 23.8K | #82.452 |
| SILVADOR S.R.L. | 2.4M | 4 | -453K | #82.341 |
| VAGEALYO SRL | 2.4M | 4 | 870K | #82.271 |
| AGRO S.P. S.R.L. | 2.4M | 4 | 18.3K | #82.881 |
| MARION PREST SERVICE S.R.L. | 2.4M | 4 | 72.3K | #82.919 |
| AGROGEX GS SRL | 2.4M | 4 | -486K | #82.204 |
| MIG AGRO S.R.L. | 2.4M | 4 | 3.2K | #82.147 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GRAND BAVARO SYSTEM SRL(you) | INTERAXIS SRL | SONNENHEU S.R.L. | ANBRIGAB PROD-COM S.R.L. | ALINDAS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 680K | 2.2M | 2.4M | 2.4M | 2.4M |
| Profit | -1.5M | 419K | 162K | -33.8K | 23.8K |
| Margin | -62,7% | 18,9% | 6,8% | -1,4% | 1,0% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GRAND BAVARO SYSTEM SRL”.