GRAMPET LOGISTICS S.R.L.
Revenue
48M
2024
Profit
10.2M
2024
Employees
4
2024
Margin
19,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GRAMPET LOGISTICS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 48M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #120 la cifra de afaceri, #30 la profit, #1.020 la număr angajați din 5.516 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GRAMPET LOGISTICS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 48M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 19.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #120 la cifra de afaceri, #30 la profit, #1.020 la număr angajați din 5.516 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 52) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.1M lei
- Marjă medie
- 6.9%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 7.8× față de media industriei
Compania este 2.8× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 52) — 2024
Industry size
33.9B
RON revenue
Total companies
5.516
Total employees
42.912
Industry growth
—
YoY
Top companies
- GLOBAL DEFENSE LOGISTICS SRL1.1B
- SCHENKER LOGISTICS ROMANIA S.A.890M
- KUEHNE + NAGEL S.R.L.700M
- CONSTANTA SOUTH CONTAINER TERMINAL SRL620M
- COMPANIA NA�IONAL� "ADMINISTRA�IA PORTURILOR MARITIME" - S.A.CONSTAN�A565M
- GEBRUDER WEISS SRL562M
- TRANSMEC RO SRL559M
- YUSEN LOGISTICS (ROMANIA) S.R.L.470M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FEREST LOGISTICS SRL | 52.8M | 5 | Transport |
| RENACRIS TRANS SRL | 56M | 6 | Transport |
| BRIGHTLOG SRL | 49M | 6 | Transport |
| TERMINUS SRL | 29.6M | 4 | Transport |
| FILIP SPEDITION SRL | 26.5M | 4 | Transport |
| DANUBE DELTA SHIPPING S.R.L. | 53.1M | 2 | Transport |
| ELNA TRADING S.R.L. | 29.3M | 5 | Transport |
| ECU WORLDWIDE CEE S.R.L. | 35.2M | 6 | Transport |
| FEROSA SPED S.R.L. | 37.1M | 3 | Transport |
| FEROTRANS BANAT S.R.L. | 33.4M | 5 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 52)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 19.0%
- CA / angajat
- 13.5M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 48M
- Profit net
- 10.2M
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 48M | 10.2M | 4 |
Explore
Industry (CAEN 52)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GRAMPET LOGISTICS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GRAMPET LOGISTICS S.R.L.(current)
- Revenue
- 48M
- Employees
- 4
- Profit
- 10.2M
- Rank RO
- #5.874
- FEREST LOGISTICS SRL
- Revenue
- 52.8M
- Employees
- 5
- Profit
- 6M
- Rank RO
- #5.991
- RENACRIS TRANS SRL
- Revenue
- 56M
- Employees
- 6
- Profit
- 4.5M
- Rank RO
- #5.658
- BRIGHTLOG SRL
- Revenue
- 49M
- Employees
- 6
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #6.458
- TERMINUS SRL
- Revenue
- 29.6M
- Employees
- 4
- Profit
- 663K
- Rank RO
- #10.206
- FILIP SPEDITION SRL
- Revenue
- 26.5M
- Employees
- 4
- Profit
- 390K
- Rank RO
- #11.262
- DANUBE DELTA SHIPPING S.R.L.
- Revenue
- 53.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #5.956
- ELNA TRADING S.R.L.
- Revenue
- 29.3M
- Employees
- 5
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #10.304
- ECU WORLDWIDE CEE S.R.L.
- Revenue
- 35.2M
- Employees
- 6
- Profit
- -360K
- Rank RO
- #8.759
- FEROSA SPED S.R.L.
- Revenue
- 37.1M
- Employees
- 3
- Profit
- 4.6M
- Rank RO
- #8.328
- FEROTRANS BANAT S.R.L.
- Revenue
- 33.4M
- Employees
- 5
- Profit
- 4.8M
- Rank RO
- #9.205
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GRAMPET LOGISTICS S.R.L.(current) | 48M | 4 | 10.2M | #5.874 |
| FEREST LOGISTICS SRL | 52.8M | 5 | 6M | #5.991 |
| RENACRIS TRANS SRL | 56M | 6 | 4.5M | #5.658 |
| BRIGHTLOG SRL | 49M | 6 | 2M | #6.458 |
| TERMINUS SRL | 29.6M | 4 | 663K | #10.206 |
| FILIP SPEDITION SRL | 26.5M | 4 | 390K | #11.262 |
| DANUBE DELTA SHIPPING S.R.L. | 53.1M | 2 | 1M | #5.956 |
| ELNA TRADING S.R.L. | 29.3M | 5 | 2.3M | #10.304 |
| ECU WORLDWIDE CEE S.R.L. | 35.2M | 6 | -360K | #8.759 |
| FEROSA SPED S.R.L. | 37.1M | 3 | 4.6M | #8.328 |
| FEROTRANS BANAT S.R.L. | 33.4M | 5 | 4.8M | #9.205 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GRAMPET LOGISTICS S.R.L.(you) | FEREST LOGISTICS SRL | RENACRIS TRANS SRL | BRIGHTLOG SRL | TERMINUS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 48M | 52.8M | 56M | 49M | 29.6M |
| Profit | 10.2M | 6M | 4.5M | 2M | 663K |
| Margin | 19,0% | 11,4% | 8,1% | 4,1% | 2,2% |
| Employees | 4 | 5 | 6 | 6 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GRAMPET LOGISTICS S.R.L.”.