GRAMAT SRL
Revenue
915K
2024
Profit
117K
2024
Employees
2
2024
Margin
12,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GRAMAT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 915K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #2.097 la cifra de afaceri, #1.972 la profit, #2.255 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GRAMAT SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 915K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #2.097 la cifra de afaceri, #1.972 la profit, #2.255 la număr angajați din 5.424 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 12.4M lei
- Marjă medie
- 7.1%
- Angajați medie
- 15
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 42) — 2024
Industry size
67.3B
RON revenue
Total companies
5.424
Total employees
81.073
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SSI VIALIS GRUP SRL | 924K | 2 | Construcții |
| VASEDIL LUCY CONSTRUCT SRL | 926K | 2 | Construcții |
| LAZAR PUSCAS TRANS SRL | 915K | 2 | Construcții |
| MIRA LINES S.R.L. | 932K | 2 | Construcții |
| SOLVALSERV S.R.L. | 935K | 2 | Construcții |
| RVS FACILITY S.R.L. | 790K | 2 | Construcții |
| FERANIS EXPERT INSTAL S.R.L. | 909K | 2 | Construcții |
| WIND ENERGY TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L. | 909K | 2 | Construcții |
| DRM LOGISTIC 2021 S.R.L. | 904K | 2 | Construcții |
| NORD CONSTRUCT FLUIDE S.R.L. | 901K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 42)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.6%
- CA / angajat
- 462K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 18%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 915K
- Profit net
- 117K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 915K | 117K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 42)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GRAMAT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GRAMAT SRL(current)
- Revenue
- 915K
- Employees
- 2
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #160.827
- SSI VIALIS GRUP SRL
- Revenue
- 924K
- Employees
- 2
- Profit
- -164K
- Rank RO
- #160.774
- VASEDIL LUCY CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 926K
- Employees
- 2
- Profit
- -481K
- Rank RO
- #160.503
- LAZAR PUSCAS TRANS SRL
- Revenue
- 915K
- Employees
- 2
- Profit
- 623K
- Rank RO
- #161.653
- MIRA LINES S.R.L.
- Revenue
- 932K
- Employees
- 2
- Profit
- 304K
- Rank RO
- #159.901
- SOLVALSERV S.R.L.
- Revenue
- 935K
- Employees
- 2
- Profit
- 204K
- Rank RO
- #159.640
- RVS FACILITY S.R.L.
- Revenue
- 790K
- Employees
- 2
- Profit
- 21K
- Rank RO
- #176.512
- FERANIS EXPERT INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 909K
- Employees
- 2
- Profit
- 175K
- Rank RO
- #162.305
- WIND ENERGY TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 909K
- Employees
- 2
- Profit
- 670K
- Rank RO
- #162.308
- DRM LOGISTIC 2021 S.R.L.
- Revenue
- 904K
- Employees
- 2
- Profit
- 4.7K
- Rank RO
- #162.839
- NORD CONSTRUCT FLUIDE S.R.L.
- Revenue
- 901K
- Employees
- 2
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #163.119
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GRAMAT SRL(current) | 915K | 2 | 117K | #160.827 |
| SSI VIALIS GRUP SRL | 924K | 2 | -164K | #160.774 |
| VASEDIL LUCY CONSTRUCT SRL | 926K | 2 | -481K | #160.503 |
| LAZAR PUSCAS TRANS SRL | 915K | 2 | 623K | #161.653 |
| MIRA LINES S.R.L. | 932K | 2 | 304K | #159.901 |
| SOLVALSERV S.R.L. | 935K | 2 | 204K | #159.640 |
| RVS FACILITY S.R.L. | 790K | 2 | 21K | #176.512 |
| FERANIS EXPERT INSTAL S.R.L. | 909K | 2 | 175K | #162.305 |
| WIND ENERGY TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L. | 909K | 2 | 670K | #162.308 |
| DRM LOGISTIC 2021 S.R.L. | 904K | 2 | 4.7K | #162.839 |
| NORD CONSTRUCT FLUIDE S.R.L. | 901K | 2 | 117K | #163.119 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GRAMAT SRL(you) | SSI VIALIS GRUP SRL | VASEDIL LUCY CONSTRUCT SRL | LAZAR PUSCAS TRANS SRL | MIRA LINES S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 915K | 924K | 926K | 915K | 932K |
| Profit | 117K | -164K | -481K | 623K | 304K |
| Margin | 12,6% | -17,8% | -51,9% | 68,0% | 32,6% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GRAMAT SRL”.