GRACIMED NEW DECO SRL
Revenue
314K
2024
Profit
1.4K
2024
Employees
2
2024
Margin
0,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GRACIMED NEW DECO SRL este o companie micro din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 314K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #705 la cifra de afaceri, #973 la profit, #584 la număr angajați din 2.066 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GRACIMED NEW DECO SRL este o companie micro din sectorul Fabricare produse textile, cu sediul în BOTOSANI, având o cifră de afaceri de 314K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse textile (România), compania este #705 la cifra de afaceri, #973 la profit, #584 la număr angajați din 2.066 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse textile (CAEN 13) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.5M lei
- Marjă medie
- 0.3%
- Angajați medie
- 11
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse textile (CAEN 13) — 2024
Industry size
9.2B
RON revenue
Total companies
2.066
Total employees
22.902
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LORY-BT CONF SRL | 311K | 2 | Fabricare produse textile |
| SEW TEX PROD SRL | 316K | 2 | Fabricare produse textile |
| UZINA DE PUBLICITATE S.R.L. | 312K | 2 | Fabricare produse textile |
| LINUL IMPEX SRL | 310K | 2 | Fabricare produse textile |
| SOLEDO S.R.L. | 308K | 2 | Fabricare produse textile |
| BRAVA STORE S.R.L. | 308K | 2 | Fabricare produse textile |
| FAAM TEXTIL CONFEX SRL | 320K | 2 | Fabricare produse textile |
| TRAPUNTA LUX S.R.L. | 299K | 2 | Fabricare produse textile |
| IDEEA STIL CONCEPT S.R.L. | 299K | 2 | Fabricare produse textile |
| PEAK BABY S.R.L. | 299K | 2 | Fabricare produse textile |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BOTOSANI
Industrie (CAEN 13)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.4%
- CA / angajat
- 157K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 32%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 314K
- Profit net
- 1.4K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 314K | 1.4K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GRACIMED NEW DECO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GRACIMED NEW DECO SRL(current)
- Revenue
- 314K
- Employees
- 2
- Profit
- 1.4K
- Rank RO
- #290.398
- LORY-BT CONF SRL
- Revenue
- 311K
- Employees
- 2
- Profit
- 29.3K
- Rank RO
- #291.779
- SEW TEX PROD SRL
- Revenue
- 316K
- Employees
- 2
- Profit
- 13.3K
- Rank RO
- #289.494
- UZINA DE PUBLICITATE S.R.L.
- Revenue
- 312K
- Employees
- 2
- Profit
- 134K
- Rank RO
- #291.310
- LINUL IMPEX SRL
- Revenue
- 310K
- Employees
- 2
- Profit
- 2.8K
- Rank RO
- #292.217
- SOLEDO S.R.L.
- Revenue
- 308K
- Employees
- 2
- Profit
- 36.2K
- Rank RO
- #292.875
- BRAVA STORE S.R.L.
- Revenue
- 308K
- Employees
- 2
- Profit
- 225K
- Rank RO
- #292.893
- FAAM TEXTIL CONFEX SRL
- Revenue
- 320K
- Employees
- 2
- Profit
- 109K
- Rank RO
- #287.692
- TRAPUNTA LUX S.R.L.
- Revenue
- 299K
- Employees
- 2
- Profit
- -77K
- Rank RO
- #299.128
- IDEEA STIL CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 299K
- Employees
- 2
- Profit
- 50.6K
- Rank RO
- #299.574
- PEAK BABY S.R.L.
- Revenue
- 299K
- Employees
- 2
- Profit
- 5.3K
- Rank RO
- #299.942
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GRACIMED NEW DECO SRL(current) | 314K | 2 | 1.4K | #290.398 |
| LORY-BT CONF SRL | 311K | 2 | 29.3K | #291.779 |
| SEW TEX PROD SRL | 316K | 2 | 13.3K | #289.494 |
| UZINA DE PUBLICITATE S.R.L. | 312K | 2 | 134K | #291.310 |
| LINUL IMPEX SRL | 310K | 2 | 2.8K | #292.217 |
| SOLEDO S.R.L. | 308K | 2 | 36.2K | #292.875 |
| BRAVA STORE S.R.L. | 308K | 2 | 225K | #292.893 |
| FAAM TEXTIL CONFEX SRL | 320K | 2 | 109K | #287.692 |
| TRAPUNTA LUX S.R.L. | 299K | 2 | -77K | #299.128 |
| IDEEA STIL CONCEPT S.R.L. | 299K | 2 | 50.6K | #299.574 |
| PEAK BABY S.R.L. | 299K | 2 | 5.3K | #299.942 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GRACIMED NEW DECO SRL(you) | LORY-BT CONF SRL | SEW TEX PROD SRL | UZINA DE PUBLICITATE S.R.L. | LINUL IMPEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 314K | 311K | 316K | 312K | 310K |
| Profit | 1.4K | 29.3K | 13.3K | 134K | 2.8K |
| Margin | 0,4% | 9,4% | 4,2% | 42,9% | 0,9% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GRACIMED NEW DECO SRL”.