GOLDEN ROUTE S.R.L.
Revenue
8.1M
2024
Profit
1M
2024
Employees
15
2024
Margin
12,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GOLDEN ROUTE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 8.1M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #1.848 la cifra de afaceri, #909 la profit, #2.002 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GOLDEN ROUTE S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 8.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #1.848 la cifra de afaceri, #909 la profit, #2.002 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 5.8× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Compania este 4.6× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| THRUSTER TRANS S.R.L. | 8.5M | 14 | Transport |
| WEST-STOP S.R.L. | 8.6M | 14 | Transport |
| TASY TRUCK SPEDITION S.R.L. | 8.2M | 15 | Transport |
| RAUL AGROCOM SRL | 8.2M | 15 | Transport |
| GATTI FILASTRO S.R.L. | 8.3M | 15 | Transport |
| AMMA FREE TRANS S.R.L. | 8.1M | 15 | Transport |
| TRANS FOREST GBY SRL | 8M | 15 | Transport |
| DANFRAN SRL | 8.4M | 15 | Transport |
| BESTA INSTAL SRL | 8M | 15 | Transport |
| LUK & POL TRANSPEED SRL | 8M | 15 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARAD
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.7%
- CA / angajat
- 545K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 8.1M
- Profit net
- 1M
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8.1M | 1M | 15 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GOLDEN ROUTE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GOLDEN ROUTE S.R.L.(current)
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 15
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #30.661
- THRUSTER TRANS S.R.L.
- Revenue
- 8.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 404K
- Rank RO
- #29.861
- WEST-STOP S.R.L.
- Revenue
- 8.6M
- Employees
- 14
- Profit
- 605K
- Rank RO
- #29.482
- TASY TRUCK SPEDITION S.R.L.
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 44.2K
- Rank RO
- #30.586
- RAUL AGROCOM SRL
- Revenue
- 8.2M
- Employees
- 15
- Profit
- 251K
- Rank RO
- #30.564
- GATTI FILASTRO S.R.L.
- Revenue
- 8.3M
- Employees
- 15
- Profit
- 572K
- Rank RO
- #30.405
- AMMA FREE TRANS S.R.L.
- Revenue
- 8.1M
- Employees
- 15
- Profit
- 204K
- Rank RO
- #31.052
- TRANS FOREST GBY SRL
- Revenue
- 8M
- Employees
- 15
- Profit
- -2M
- Rank RO
- #31.168
- DANFRAN SRL
- Revenue
- 8.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 61.6K
- Rank RO
- #30.132
- BESTA INSTAL SRL
- Revenue
- 8M
- Employees
- 15
- Profit
- 230K
- Rank RO
- #31.239
- LUK & POL TRANSPEED SRL
- Revenue
- 8M
- Employees
- 15
- Profit
- 733K
- Rank RO
- #31.310
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GOLDEN ROUTE S.R.L.(current) | 8.1M | 15 | 1M | #30.661 |
| THRUSTER TRANS S.R.L. | 8.5M | 14 | 404K | #29.861 |
| WEST-STOP S.R.L. | 8.6M | 14 | 605K | #29.482 |
| TASY TRUCK SPEDITION S.R.L. | 8.2M | 15 | 44.2K | #30.586 |
| RAUL AGROCOM SRL | 8.2M | 15 | 251K | #30.564 |
| GATTI FILASTRO S.R.L. | 8.3M | 15 | 572K | #30.405 |
| AMMA FREE TRANS S.R.L. | 8.1M | 15 | 204K | #31.052 |
| TRANS FOREST GBY SRL | 8M | 15 | -2M | #31.168 |
| DANFRAN SRL | 8.4M | 15 | 61.6K | #30.132 |
| BESTA INSTAL SRL | 8M | 15 | 230K | #31.239 |
| LUK & POL TRANSPEED SRL | 8M | 15 | 733K | #31.310 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GOLDEN ROUTE S.R.L.(you) | THRUSTER TRANS S.R.L. | WEST-STOP S.R.L. | TASY TRUCK SPEDITION S.R.L. | RAUL AGROCOM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 8.1M | 8.5M | 8.6M | 8.2M | 8.2M |
| Profit | 1M | 404K | 605K | 44.2K | 251K |
| Margin | 12,7% | 4,8% | 7,0% | 0,5% | 3,1% |
| Employees | 15 | 14 | 14 | 15 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GOLDEN ROUTE S.R.L.”.