GOLD SRL
Revenue
10.4M
2024
Profit
5.1M
2024
Employees
27
2024
Margin
42,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GOLD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 10.4M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.715 la cifra de afaceri, #511 la profit, #1.139 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 42.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GOLD SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 10.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 42.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #1.715 la cifra de afaceri, #511 la profit, #1.139 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 4.6× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Compania este 7.4× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ENERGOCONSTRUC�IA PARO�ENI S.A. | 12.2M | 28 | Construcții |
| OZONE DEZVOLTARE IMOBILIAR� S.R.L. | 11.9M | 27 | Construcții |
| NEO CONSTRUCT & INVEST CONCEPT S.R.L. | 11.8M | 27 | Construcții |
| ARK MANAGEMENT CONCEPT SRL | 12.2M | 27 | Construcții |
| STIL EURO CONSTRUCT S.R.L. | 12.4M | 27 | Construcții |
| SOFIPET S.R.L. | 12M | 26 | Construcții |
| ASI & ALI CONSTRUCT S.R.L. | 11.8M | 28 | Construcții |
| ARCSIM CONSTRUCT SRL | 12.3M | 28 | Construcții |
| DTS UNIC PROIECT SRL | 11.1M | 27 | Construcții |
| WPM CRANES & LOGISTICS SRL | 11.1M | 27 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 42.8%
- CA / angajat
- 443K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 10.4M
- Profit net
- 5.1M
- Angajați
- 27
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 10.4M | 5.1M | 27 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GOLD SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GOLD SRL(current)
- Revenue
- 10.4M
- Employees
- 27
- Profit
- 5.1M
- Rank RO
- #22.482
- ENERGOCONSTRUC�IA PARO�ENI S.A.
- Revenue
- 12.2M
- Employees
- 28
- Profit
- 144K
- Rank RO
- #22.080
- OZONE DEZVOLTARE IMOBILIAR� S.R.L.
- Revenue
- 11.9M
- Employees
- 27
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #22.659
- NEO CONSTRUCT & INVEST CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 11.8M
- Employees
- 27
- Profit
- 5.1M
- Rank RO
- #22.757
- ARK MANAGEMENT CONCEPT SRL
- Revenue
- 12.2M
- Employees
- 27
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #22.125
- STIL EURO CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 12.4M
- Employees
- 27
- Profit
- 495K
- Rank RO
- #21.820
- SOFIPET S.R.L.
- Revenue
- 12M
- Employees
- 26
- Profit
- 2.2M
- Rank RO
- #22.375
- ASI & ALI CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 11.8M
- Employees
- 28
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #22.668
- ARCSIM CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 12.3M
- Employees
- 28
- Profit
- 552K
- Rank RO
- #21.983
- DTS UNIC PROIECT SRL
- Revenue
- 11.1M
- Employees
- 27
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #23.838
- WPM CRANES & LOGISTICS SRL
- Revenue
- 11.1M
- Employees
- 27
- Profit
- 69.5K
- Rank RO
- #23.874
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GOLD SRL(current) | 10.4M | 27 | 5.1M | #22.482 |
| ENERGOCONSTRUC�IA PARO�ENI S.A. | 12.2M | 28 | 144K | #22.080 |
| OZONE DEZVOLTARE IMOBILIAR� S.R.L. | 11.9M | 27 | 2.4M | #22.659 |
| NEO CONSTRUCT & INVEST CONCEPT S.R.L. | 11.8M | 27 | 5.1M | #22.757 |
| ARK MANAGEMENT CONCEPT SRL | 12.2M | 27 | 2.5M | #22.125 |
| STIL EURO CONSTRUCT S.R.L. | 12.4M | 27 | 495K | #21.820 |
| SOFIPET S.R.L. | 12M | 26 | 2.2M | #22.375 |
| ASI & ALI CONSTRUCT S.R.L. | 11.8M | 28 | 1.5M | #22.668 |
| ARCSIM CONSTRUCT SRL | 12.3M | 28 | 552K | #21.983 |
| DTS UNIC PROIECT SRL | 11.1M | 27 | 1.5M | #23.838 |
| WPM CRANES & LOGISTICS SRL | 11.1M | 27 | 69.5K | #23.874 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GOLD SRL(you) | ENERGOCONSTRUC�IA PARO�ENI S.A. | OZONE DEZVOLTARE IMOBILIAR� S.R.L. | NEO CONSTRUCT & INVEST CONCEPT S.R.L. | ARK MANAGEMENT CONCEPT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 10.4M | 12.2M | 11.9M | 11.8M | 12.2M |
| Profit | 5.1M | 144K | 2.4M | 5.1M | 2.5M |
| Margin | 42,8% | 1,2% | 19,9% | 43,2% | 20,2% |
| Employees | 27 | 28 | 27 | 27 | 27 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GOLD SRL”.