GMJ TYRES CO SRL
Revenue
1.3M
2024
Profit
16.3K
2024
Employees
4
2024
Margin
1,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GMJ TYRES CO SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.865 la cifra de afaceri, #9.980 la profit, #3.660 la număr angajați din 31.269 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GMJ TYRES CO SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #4.865 la cifra de afaceri, #9.980 la profit, #3.660 la număr angajați din 31.269 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 45) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3.3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 45) — 2024
Industry size
102B
RON revenue
Total companies
31.269
Total employees
91.939
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DAS TRANS IMPEX S.R.L. | 1.4M | 4 | Comerț en-gros |
| CTC CIPRIAN CONCEPT S.R.L. | 1.1M | 4 | Comerț en-gros |
| GPL WORLD S.R.L. | 1.5M | 4 | Comerț en-gros |
| PRO MAR CARS SERV S.R.L. | 1.3M | 4 | Comerț en-gros |
| REPAIR & ITP S.R.L. | 1.3M | 4 | Comerț en-gros |
| TU & ED PROFESSIONAL CAR SOLUTIONS S.R.L. | 1.3M | 4 | Comerț en-gros |
| PROFI FAST PARBSERV SRL | 1.3M | 4 | Comerț en-gros |
| CAR MASTER SOLUTIONS SRL | 1.3M | 4 | Comerț en-gros |
| ALMAPART SRL | 1.3M | 4 | Comerț en-gros |
| DIESEL STAR SRL | 1.3M | 4 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 45)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.3%
- CA / angajat
- 318K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 14%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.3M
- Profit net
- 16.3K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.3M | 16.3K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 45)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GMJ TYRES CO SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GMJ TYRES CO SRL(current)
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 16.3K
- Rank RO
- #130.284
- DAS TRANS IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 4
- Profit
- 8.8K
- Rank RO
- #120.964
- CTC CIPRIAN CONCEPT S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 77.1K
- Rank RO
- #141.402
- GPL WORLD S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 4
- Profit
- -121K
- Rank RO
- #119.659
- PRO MAR CARS SERV S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 195K
- Rank RO
- #130.178
- REPAIR & ITP S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 170K
- Rank RO
- #130.398
- TU & ED PROFESSIONAL CAR SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 4
- Profit
- -185K
- Rank RO
- #130.408
- PROFI FAST PARBSERV SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 18K
- Rank RO
- #130.559
- CAR MASTER SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 696K
- Rank RO
- #129.609
- ALMAPART SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 4
- Profit
- 268K
- Rank RO
- #130.957
- DIESEL STAR SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 4
- Profit
- -22.8K
- Rank RO
- #129.506
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GMJ TYRES CO SRL(current) | 1.3M | 4 | 16.3K | #130.284 |
| DAS TRANS IMPEX S.R.L. | 1.4M | 4 | 8.8K | #120.964 |
| CTC CIPRIAN CONCEPT S.R.L. | 1.1M | 4 | 77.1K | #141.402 |
| GPL WORLD S.R.L. | 1.5M | 4 | -121K | #119.659 |
| PRO MAR CARS SERV S.R.L. | 1.3M | 4 | 195K | #130.178 |
| REPAIR & ITP S.R.L. | 1.3M | 4 | 170K | #130.398 |
| TU & ED PROFESSIONAL CAR SOLUTIONS S.R.L. | 1.3M | 4 | -185K | #130.408 |
| PROFI FAST PARBSERV SRL | 1.3M | 4 | 18K | #130.559 |
| CAR MASTER SOLUTIONS SRL | 1.3M | 4 | 696K | #129.609 |
| ALMAPART SRL | 1.3M | 4 | 268K | #130.957 |
| DIESEL STAR SRL | 1.3M | 4 | -22.8K | #129.506 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GMJ TYRES CO SRL(you) | DAS TRANS IMPEX S.R.L. | CTC CIPRIAN CONCEPT S.R.L. | GPL WORLD S.R.L. | PRO MAR CARS SERV S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.3M | 1.4M | 1.1M | 1.5M | 1.3M |
| Profit | 16.3K | 8.8K | 77.1K | -121K | 195K |
| Margin | 1,3% | 0,6% | 6,8% | -8,4% | 15,3% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GMJ TYRES CO SRL”.