Revenue

389K

2024

Profit

335K

2024

Employees

1

2024

Margin

86,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

GMA DIGITAL S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 389K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #11.738 la cifra de afaceri, #7.602 la profit, #5.212 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 86.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
GMA DIGITAL S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în SIBIU, având o cifră de afaceri de 389K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 86.0%.
Poziție în industrie
În industria de IT (România), compania este #11.738 la cifra de afaceri, #7.602 la profit, #5.212 la număr angajați din 36.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria IT (CAEN 62) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#11.738 din 36.296 companii

Top 32.3%

Vezi clasamentul

După profit

#7.602 din 36.296 companii

Top 20.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#5.212 din 36.296 companii

Top 14.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.8M lei
Marjă medie
14.7%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri389K lei vs medie industrie 1.8M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit86.0% vs medie industrie 14.7%

Compania este 5.8× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 4

Compania este 0.2× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
86.0%
CA / angajat
389K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 29%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    389K
    Profit net
    335K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la GMA DIGITAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricGMA DIGITAL S.R.L.(you)ZET SOFTWARE S.R.L.NAVLISART SOFTWARE S.R.L.ACCELERATEX SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L.GLOBAL CONSULT S.R.L.
Revenue
389K
388K
390K
388K
387K
Profit
335K
315K
225K
321K
263K
Margin
86,0%
81,0%
57,7%
82,7%
68,0%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “GMA DIGITAL S.R.L.”.