GLOBNET - YU SRL
Revenue
1.1M
2024
Profit
3.2M
2024
Employees
2
2024
Margin
64,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GLOBNET - YU SRL este o companie mică din sectorul Energie electrică, gaze, apă, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024). În industria de Energie electrică, gaze, apă (România), compania este #412 la cifra de afaceri, #179 la profit, #371 la număr angajați din 5.085 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GLOBNET - YU SRL este o companie mică din sectorul Energie electrică, gaze, apă, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Energie electrică, gaze, apă (România), compania este #412 la cifra de afaceri, #179 la profit, #371 la număr angajați din 5.085 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Energie electrică, gaze, apă (CAEN 35) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 16.2M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 7
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 15.3× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Energie electrică, gaze, apă (CAEN 35) — 2024
Industry size
82.3B
RON revenue
Total companies
5.085
Total employees
36.788
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SERINUS ENERGY ROMANIA TRADING S.R.L. | 5M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| NEW SOLAR ENERGY SRL | 5.4M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| IOANNA PROPERTIES SRL | 4.3M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| GREEN ELECTROVEST SRL | 5M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| RESTART ENERGY TRADING S.R.L. | 4.8M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| FORUM DEVELOPMENT SRL | 5.9M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| DINORAM S.R.L. | 4.7M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| RESIDENT SOLAR SRL | 4.6M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| INSTITUTUL DE STUDII SI CONSULTANTA ENERGETICA ISCE S.R.L. | 6.4M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
| AUCHAN RENEWABLE ENERGY S.R.L. | 6.5M | 2 | Energie electrică, gaze, apă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 35)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 64.9%
- CA / angajat
- 2.5M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.1M
- Profit net
- 3.2M
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.1M | 3.2M | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GLOBNET - YU SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GLOBNET - YU SRL(current)
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 2
- Profit
- 3.2M
- Rank RO
- #46.398
- SERINUS ENERGY ROMANIA TRADING S.R.L.
- Revenue
- 5M
- Employees
- 2
- Profit
- -235K
- Rank RO
- #46.237
- NEW SOLAR ENERGY SRL
- Revenue
- 5.4M
- Employees
- 2
- Profit
- 580K
- Rank RO
- #42.915
- IOANNA PROPERTIES SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 2
- Profit
- 573K
- Rank RO
- #51.630
- GREEN ELECTROVEST SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 2
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #46.168
- RESTART ENERGY TRADING S.R.L.
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 2
- Profit
- -334K
- Rank RO
- #47.364
- FORUM DEVELOPMENT SRL
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 2
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #40.065
- DINORAM S.R.L.
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 2
- Profit
- -747K
- Rank RO
- #48.398
- RESIDENT SOLAR SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 2
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #48.914
- INSTITUTUL DE STUDII SI CONSULTANTA ENERGETICA ISCE S.R.L.
- Revenue
- 6.4M
- Employees
- 2
- Profit
- -290K
- Rank RO
- #37.711
- AUCHAN RENEWABLE ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 6.5M
- Employees
- 2
- Profit
- -1M
- Rank RO
- #37.344
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GLOBNET - YU SRL(current) | 1.1M | 2 | 3.2M | #46.398 |
| SERINUS ENERGY ROMANIA TRADING S.R.L. | 5M | 2 | -235K | #46.237 |
| NEW SOLAR ENERGY SRL | 5.4M | 2 | 580K | #42.915 |
| IOANNA PROPERTIES SRL | 4.3M | 2 | 573K | #51.630 |
| GREEN ELECTROVEST SRL | 5M | 2 | 1.1M | #46.168 |
| RESTART ENERGY TRADING S.R.L. | 4.8M | 2 | -334K | #47.364 |
| FORUM DEVELOPMENT SRL | 5.9M | 2 | 2.8M | #40.065 |
| DINORAM S.R.L. | 4.7M | 2 | -747K | #48.398 |
| RESIDENT SOLAR SRL | 4.6M | 2 | 2.7M | #48.914 |
| INSTITUTUL DE STUDII SI CONSULTANTA ENERGETICA ISCE S.R.L. | 6.4M | 2 | -290K | #37.711 |
| AUCHAN RENEWABLE ENERGY S.R.L. | 6.5M | 2 | -1M | #37.344 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GLOBNET - YU SRL(you) | SERINUS ENERGY ROMANIA TRADING S.R.L. | NEW SOLAR ENERGY SRL | IOANNA PROPERTIES SRL | GREEN ELECTROVEST SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.1M | 5M | 5.4M | 4.3M | 5M |
| Profit | 3.2M | -235K | 580K | 573K | 1.1M |
| Margin | 64,9% | -4,7% | 10,6% | 13,2% | 22,6% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GLOBNET - YU SRL”.