GLOBAS INCON SRL

CUI 31429046·Activități auxiliare financiare·Mures·Founded 2024

Revenue

102K

2024

Profit

-7.7K

2024

Employees

1

2024

Margin

-7,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

GLOBAS INCON SRL este o companie micro din sectorul Activități auxiliare financiare, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 102K lei (date 2024). În industria de Activități auxiliare financiare (România), compania este #3.741 la cifra de afaceri, #7.484 la profit, #1.263 la număr angajați din 8.527 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
GLOBAS INCON SRL este o companie micro din sectorul Activități auxiliare financiare, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 102K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -7.5%).
Poziție în industrie
În industria de Activități auxiliare financiare (România), compania este #3.741 la cifra de afaceri, #7.484 la profit, #1.263 la număr angajați din 8.527 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități auxiliare financiare (CAEN 66) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#3.741 din 8.527 companii

Top 43.9%

Vezi clasamentul

După profit

#7.484 din 8.527 companii

Top 87.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.263 din 8.527 companii

Top 14.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
586K lei
Marjă medie
25.9%
Angajați medie
2

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri102K lei vs medie industrie 586K lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit-7.5% vs medie industrie 25.9%

Compania este -0.3× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 2

Compania este 0.5× față de media industriei

Industry intelligence

Activități auxiliare financiare (CAEN 66) — 2024

Industry size

5B

RON revenue

Total companies

8.527

Total employees

15.581

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
VALIRAL ASIG SRL103K1Activități auxiliare financiare
INTERMEDIA MURES S.R.L.103K1Activități auxiliare financiare
MGL SERVICE INSURANCE SRL106K1Activități auxiliare financiare
IDEAL EXCHANGE S.R.L.99K1Activități auxiliare financiare
MCV BROKASIG S.R.L.96.7K1Activități auxiliare financiare
TARGET RBI ASIG SRL95.5K1Activități auxiliare financiare
IFE CREDITE DSA S.R.L.95.2K1Activități auxiliare financiare
LUCASIG ASIST SRL94.8K1Activități auxiliare financiare
ALICRIS INSURANCE SRL113K1Activități auxiliare financiare
SORELA ASIGURARI SRL92.3K1Activități auxiliare financiare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-7.5%
CA / angajat
103K
Scor risc (0–100)
54
Percentil piață (CA)
Top 54%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    102K
    Profit net
    -7.7K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la GLOBAS INCON SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricGLOBAS INCON SRL(you)VALIRAL ASIG SRLINTERMEDIA MURES S.R.L.MGL SERVICE INSURANCE SRLIDEAL EXCHANGE S.R.L.
Revenue
102K
103K
103K
106K
99K
Profit
-7.7K
6.4K
56K
-31.7K
27.2K
Margin
-7,5%
6,3%
54,5%
-29,9%
27,4%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “GLOBAS INCON SRL”.