GLOBAL RAIL SOLUTIONS S.R.L.

CUI 43385342·Transport·Timis·Founded 2024

Revenue

20.9M

2024

Profit

-7.3M

2024

Employees

36

2024

Margin

-35,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

GLOBAL RAIL SOLUTIONS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 20.9M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #664 la cifra de afaceri, #69.142 la profit, #741 la număr angajați din 69.154 companii.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
GLOBAL RAIL SOLUTIONS S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 20.9M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -35.0%).
Poziție în industrie
În industria de Transport (România), compania este #664 la cifra de afaceri, #69.142 la profit, #741 la număr angajați din 69.154 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#664 din 69.154 companii

Top 1.0%

Vezi clasamentul

După profit

#69.142 din 69.154 companii

Top 100.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#741 din 69.154 companii

Top 1.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
4.3%
Angajați medie
3

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri20.9M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 15.0× față de media industriei

Marjă profit-35.0% vs medie industrie 4.3%

Compania este -8.2× față de media industriei

Angajați36 vs medie industrie 3

Compania este 11.1× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
VRAG TRANSPORTE SRL19.5M36Transport
BLED TRANS SRL18.9M36Transport
BODALEX TRANS S.R.L.20.9M36Transport
GEMINA SERVEXIM SRL20.7M36Transport
ILITOI TRANSPORT S.R.L.20.7M37Transport
CDN TRANS LOGISTIC SRL21.5M37Transport
SOLDORI TRANS SRL21.5M35Transport
ALVELY LOGISTIK SRL20.1M35Transport
FORNACAR SRL20M35Transport
LUCSIL TRANS S.R.L.20M37Transport

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
-35.0%
CA / angajat
580K
Scor risc (0–100)
67
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    20.9M
    Profit net
    -7.3M
    Angajați
    36

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la GLOBAL RAIL SOLUTIONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricGLOBAL RAIL SOLUTIONS S.R.L.(you)VRAG TRANSPORTE SRLBLED TRANS SRLBODALEX TRANS S.R.L.GEMINA SERVEXIM SRL
Revenue
20.9M
19.5M
18.9M
20.9M
20.7M
Profit
-7.3M
1.1M
158K
524K
7.1M
Margin
-35,0%
5,7%
0,8%
2,5%
34,1%
Employees
36
36
36
36
36
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “GLOBAL RAIL SOLUTIONS S.R.L.”.