GLOBAL QUALITY SOLUTIONS S.R.L.
Revenue
539K
2024
Profit
-32.5K
2024
Employees
1
2024
Margin
-5,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GLOBAL QUALITY SOLUTIONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 539K lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #25.325 la cifra de afaceri, #54.274 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GLOBAL QUALITY SOLUTIONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 539K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -5.9%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #25.325 la cifra de afaceri, #54.274 la profit, #20.268 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -1.4× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ARTIN GLOBAL SRL | 546K | 1 | Comerț en-gros |
| GLOBAL ELECTRIC TOOLS SRL | 546K | 1 | Comerț en-gros |
| ACORD STYLE S.R.L. | 546K | 1 | Comerț en-gros |
| EBRO 74 BUSINESS S.R.L. | 545K | 1 | Comerț en-gros |
| YAYA EUROPA SRL | 547K | 1 | Comerț en-gros |
| BOG&VIO PRODSERVICE SRL | 547K | 1 | Comerț en-gros |
| OPCONS ENERGY S.R.L. | 548K | 1 | Comerț en-gros |
| TURBOCAD PROJECT SRL | 544K | 1 | Comerț en-gros |
| MASRI & MIHAELA IMPEX S.R.L. | 548K | 1 | Comerț en-gros |
| FLUID SYNERGY SRL | 544K | 1 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -5.9%
- CA / angajat
- 546K
- Scor risc (0–100)
- 53
- Percentil piață (CA)
- Top 24%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 539K
- Profit net
- -32.5K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 539K | -32.5K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GLOBAL QUALITY SOLUTIONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GLOBAL QUALITY SOLUTIONS S.R.L.(current)
- Revenue
- 539K
- Employees
- 1
- Profit
- -32.5K
- Rank RO
- #218.288
- ARTIN GLOBAL SRL
- Revenue
- 546K
- Employees
- 1
- Profit
- 45.4K
- Rank RO
- #218.310
- GLOBAL ELECTRIC TOOLS SRL
- Revenue
- 546K
- Employees
- 1
- Profit
- 27.4K
- Rank RO
- #218.319
- ACORD STYLE S.R.L.
- Revenue
- 546K
- Employees
- 1
- Profit
- 15.2K
- Rank RO
- #218.239
- EBRO 74 BUSINESS S.R.L.
- Revenue
- 545K
- Employees
- 1
- Profit
- 438K
- Rank RO
- #218.591
- YAYA EUROPA SRL
- Revenue
- 547K
- Employees
- 1
- Profit
- -55.6K
- Rank RO
- #217.960
- BOG&VIO PRODSERVICE SRL
- Revenue
- 547K
- Employees
- 1
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #217.957
- OPCONS ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 548K
- Employees
- 1
- Profit
- 449K
- Rank RO
- #217.933
- TURBOCAD PROJECT SRL
- Revenue
- 544K
- Employees
- 1
- Profit
- 413K
- Rank RO
- #218.659
- MASRI & MIHAELA IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 548K
- Employees
- 1
- Profit
- -62.9K
- Rank RO
- #217.829
- FLUID SYNERGY SRL
- Revenue
- 544K
- Employees
- 1
- Profit
- 24.2K
- Rank RO
- #218.764
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GLOBAL QUALITY SOLUTIONS S.R.L.(current) | 539K | 1 | -32.5K | #218.288 |
| ARTIN GLOBAL SRL | 546K | 1 | 45.4K | #218.310 |
| GLOBAL ELECTRIC TOOLS SRL | 546K | 1 | 27.4K | #218.319 |
| ACORD STYLE S.R.L. | 546K | 1 | 15.2K | #218.239 |
| EBRO 74 BUSINESS S.R.L. | 545K | 1 | 438K | #218.591 |
| YAYA EUROPA SRL | 547K | 1 | -55.6K | #217.960 |
| BOG&VIO PRODSERVICE SRL | 547K | 1 | 103K | #217.957 |
| OPCONS ENERGY S.R.L. | 548K | 1 | 449K | #217.933 |
| TURBOCAD PROJECT SRL | 544K | 1 | 413K | #218.659 |
| MASRI & MIHAELA IMPEX S.R.L. | 548K | 1 | -62.9K | #217.829 |
| FLUID SYNERGY SRL | 544K | 1 | 24.2K | #218.764 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GLOBAL QUALITY SOLUTIONS S.R.L.(you) | ARTIN GLOBAL SRL | GLOBAL ELECTRIC TOOLS SRL | ACORD STYLE S.R.L. | EBRO 74 BUSINESS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 539K | 546K | 546K | 546K | 545K |
| Profit | -32.5K | 45.4K | 27.4K | 15.2K | 438K |
| Margin | -5,9% | 8,3% | 5,0% | 2,8% | 80,4% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GLOBAL QUALITY SOLUTIONS S.R.L.”.