GIROCONSTRUCT SRL
Revenue
1.1M
2024
Profit
-135K
2024
Employees
13
2024
Margin
-12,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GIROCONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024). În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #5.764 la cifra de afaceri, #29.207 la profit, #2.057 la număr angajați din 30.688 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GIROCONSTRUCT SRL este o companie mică din sectorul Alimentație și servicii, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 1.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -12.8%).
- Poziție în industrie
- În industria de Alimentație și servicii (România), compania este #5.764 la cifra de afaceri, #29.207 la profit, #2.057 la număr angajați din 30.688 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Alimentație și servicii (CAEN 56) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.1M lei
- Marjă medie
- 6.6%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este -1.9× față de media industriei
Compania este 3.0× față de media industriei
Industry intelligence
Alimentație și servicii (CAEN 56) — 2024
Industry size
34.2B
RON revenue
Total companies
30.688
Total employees
131.741
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| RTI GROUP TRADING SRL | 1M | 13 | Alimentație și servicii |
| LIXANDRU INVEST S.R.L. | 1M | 13 | Alimentație și servicii |
| RESTAURANT VICTORIA S.R.L. | 1M | 13 | Alimentație și servicii |
| DANSING CLUB S.R.L. | 1.3M | 13 | Alimentație și servicii |
| M & G GOOD FOOD SRL | 1.1M | 13 | Alimentație și servicii |
| MERLASANA S.R.L. | 1.1M | 13 | Alimentație și servicii |
| MAGTEC PROD COM S.R.L. | 1.1M | 12 | Alimentație și servicii |
| TURISM SILAGHI S.R.L. | 1.1M | 12 | Alimentație și servicii |
| VENTUS COMPANY SRL | 1.2M | 13 | Alimentație și servicii |
| VATAM IGOR S.R.L. | 962K | 13 | Alimentație și servicii |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BISTRITA-NASAUD
Industrie (CAEN 56)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -12.8%
- CA / angajat
- 81.2K
- Scor risc (0–100)
- 56
- Percentil piață (CA)
- Top 16%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.1M
- Profit net
- -135K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.1M | -135K | 13 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GIROCONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GIROCONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 13
- Profit
- -135K
- Rank RO
- #147.900
- RTI GROUP TRADING SRL
- Revenue
- 1M
- Employees
- 13
- Profit
- 24.6K
- Rank RO
- #148.529
- LIXANDRU INVEST S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 13
- Profit
- -292K
- Rank RO
- #149.447
- RESTAURANT VICTORIA S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 13
- Profit
- -176K
- Rank RO
- #149.960
- DANSING CLUB S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 151K
- Rank RO
- #128.059
- M & G GOOD FOOD SRL
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 13
- Profit
- -707K
- Rank RO
- #140.754
- MERLASANA S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 13
- Profit
- 4.2K
- Rank RO
- #140.678
- MAGTEC PROD COM S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 12
- Profit
- -194K
- Rank RO
- #148.027
- TURISM SILAGHI S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 12
- Profit
- 41.6K
- Rank RO
- #148.371
- VENTUS COMPANY SRL
- Revenue
- 1.2M
- Employees
- 13
- Profit
- 30.2K
- Rank RO
- #139.727
- VATAM IGOR S.R.L.
- Revenue
- 962K
- Employees
- 13
- Profit
- -741K
- Rank RO
- #156.794
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GIROCONSTRUCT SRL(current) | 1.1M | 13 | -135K | #147.900 |
| RTI GROUP TRADING SRL | 1M | 13 | 24.6K | #148.529 |
| LIXANDRU INVEST S.R.L. | 1M | 13 | -292K | #149.447 |
| RESTAURANT VICTORIA S.R.L. | 1M | 13 | -176K | #149.960 |
| DANSING CLUB S.R.L. | 1.3M | 13 | 151K | #128.059 |
| M & G GOOD FOOD SRL | 1.1M | 13 | -707K | #140.754 |
| MERLASANA S.R.L. | 1.1M | 13 | 4.2K | #140.678 |
| MAGTEC PROD COM S.R.L. | 1.1M | 12 | -194K | #148.027 |
| TURISM SILAGHI S.R.L. | 1.1M | 12 | 41.6K | #148.371 |
| VENTUS COMPANY SRL | 1.2M | 13 | 30.2K | #139.727 |
| VATAM IGOR S.R.L. | 962K | 13 | -741K | #156.794 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GIROCONSTRUCT SRL(you) | RTI GROUP TRADING SRL | LIXANDRU INVEST S.R.L. | RESTAURANT VICTORIA S.R.L. | DANSING CLUB S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.1M | 1M | 1M | 1M | 1.3M |
| Profit | -135K | 24.6K | -292K | -176K | 151K |
| Margin | -12,8% | 2,3% | -28,1% | -17,0% | 11,5% |
| Employees | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GIROCONSTRUCT SRL”.