GIOP CONSTRUC�II SRL

CUI 26293010·Construcții·Bihor·Founded 2024

Revenue

4.7M

2024

Profit

400K

2024

Employees

16

2024

Margin

7,3%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

GIOP CONSTRUC�II SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 4.7M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #1.707 la cifra de afaceri, #3.565 la profit, #1.523 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.3%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
GIOP CONSTRUC�II SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în BIHOR, având o cifră de afaceri de 4.7M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.3%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #1.707 la cifra de afaceri, #3.565 la profit, #1.523 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#1.707 din 39.568 companii

Top 4.3%

Vezi clasamentul

După profit

#3.565 din 39.568 companii

Top 9.0%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.523 din 39.568 companii

Top 3.8%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri4.7M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 3.3× față de media industriei

Marjă profit7.3% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.6× față de media industriei

Angajați16 vs medie industrie 4

Compania este 4.4× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SONIMAR EXIM SRL5.5M18Construcții
TONY INSTAL SRL5.1M17Construcții
ALPIN CONSTRUCTION S.R.L.5.5M16Construcții
GHP INTELLIGENT SYSTEMS SRL5.1M15Construcții
ESCAPE GROUP SRL5.4M16Construcții
RF DUAL TERM S.R.L.5.6M16Construcții
CLIMA TRADE HVAC SRL5.8M18Construcții
TOP HEAT CLIMA SRL5.3M16Construcții
HYDROSFER INSTAL SRL5.8M16Construcții
TIPFOR SRL5.8M16Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
7.3%
CA / angajat
344K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 5%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    4.7M
    Profit net
    400K
    Angajați
    16

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la GIOP CONSTRUC�II SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricGIOP CONSTRUC�II SRL(you)SONIMAR EXIM SRLTONY INSTAL SRLALPIN CONSTRUCTION S.R.L.GHP INTELLIGENT SYSTEMS SRL
Revenue
4.7M
5.5M
5.1M
5.5M
5.1M
Profit
400K
1.2M
248K
1.4M
233K
Margin
7,3%
22,0%
4,8%
25,3%
4,6%
Employees
16
18
17
16
15
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “GIOP CONSTRUC�II SRL”.