GINROX PRODCOM S.R.L.

CUI 3822332·Industria alimentară·Bucuresti·Founded 2024

Revenue

27.2M

2024

Profit

7.6M

2024

Employees

79

2024

Margin

23,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

GINROX PRODCOM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 27.2M lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #386 la cifra de afaceri, #125 la profit, #338 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
GINROX PRODCOM S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Industria alimentară, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 27.2M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 23.9%.
Poziție în industrie
În industria de Industria alimentară (România), compania este #386 la cifra de afaceri, #125 la profit, #338 la număr angajați din 13.660 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#386 din 13.660 companii

Top 2.8%

Vezi clasamentul

După profit

#125 din 13.660 companii

Top 0.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#338 din 13.660 companii

Top 2.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
6.2M lei
Marjă medie
4.9%
Angajați medie
12

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri27.2M lei vs medie industrie 6.2M lei

Compania este 4.4× față de media industriei

Marjă profit23.9% vs medie industrie 4.9%

Compania este 4.9× față de media industriei

Angajați79 vs medie industrie 12

Compania este 6.8× față de media industriei

Industry intelligence

Industria alimentară (CAEN 10) — 2024

Industry size

84.9B

RON revenue

Total companies

13.660

Total employees

158.407

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
STERLING CRUISE MEAT MANAGEMENT S.R.L.31.9M83Industria alimentară
VALCOM 50 SRL35.1M80Industria alimentară
PROMEDIVET SRL33.7M78Industria alimentară
M & R SRL28.9M80Industria alimentară
ANGST RO SRL34M73Industria alimentară
MARCO POLO VE SRL29.9M86Industria alimentară
CONIFLOR SRL27.7M81Industria alimentară
IMDIA SRL34.6M73Industria alimentară
BUCOVINA SA36.9M81Industria alimentară
KARAMOLEGOS BAKERY ROMANIA S.R.L.35.7M74Industria alimentară

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
23.9%
CA / angajat
403K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    27.2M
    Profit net
    7.6M
    Angajați
    79

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la GINROX PRODCOM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricGINROX PRODCOM S.R.L.(you)STERLING CRUISE MEAT MANAGEMENT S.R.L.VALCOM 50 SRLPROMEDIVET SRLM & R SRL
Revenue
27.2M
31.9M
35.1M
33.7M
28.9M
Profit
7.6M
148K
1.6M
7.8M
843K
Margin
23,9%
0,5%
4,5%
23,2%
2,9%
Employees
79
83
80
78
80
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “GINROX PRODCOM S.R.L.”.