GIL-VET CABINET S.R.L.
Revenue
475K
2024
Profit
218K
2024
Employees
2
2024
Margin
45,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GIL-VET CABINET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 475K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.046 la cifra de afaceri, #293 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 45.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GIL-VET CABINET S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în CONSTANTA, având o cifră de afaceri de 475K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 45.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.046 la cifra de afaceri, #293 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 5.5× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MEDLOVET S.R.L. | 460K | 2 | Activități profesionale |
| WAVE VETERINARY SRL | 446K | 2 | Activități profesionale |
| TOP-VET S.R.L. | 425K | 2 | Activități profesionale |
| VET DOBROGEA S.R.L. | 424K | 2 | Activități profesionale |
| REMVAL SRL | 476K | 2 | Activități profesionale |
| GORELIS COM SRL | 477K | 2 | Activități profesionale |
| VISESIVISURI S.R.L. | 471K | 2 | Activități profesionale |
| CABINET VETERINAR ILIE SORIN-JUNIOR S.R.L. | 470K | 2 | Activități profesionale |
| MATVET FARM & PET S.R.L. | 481K | 2 | Activități profesionale |
| PROMOVET SRL | 469K | 2 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CONSTANTA
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 45.9%
- CA / angajat
- 238K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 26%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 475K
- Profit net
- 218K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 475K | 218K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 75)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GIL-VET CABINET S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GIL-VET CABINET S.R.L.(current)
- Revenue
- 475K
- Employees
- 2
- Profit
- 218K
- Rank RO
- #235.354
- MEDLOVET S.R.L.
- Revenue
- 460K
- Employees
- 2
- Profit
- 75.9K
- Rank RO
- #239.559
- WAVE VETERINARY SRL
- Revenue
- 446K
- Employees
- 2
- Profit
- -64.1K
- Rank RO
- #243.686
- TOP-VET S.R.L.
- Revenue
- 425K
- Employees
- 2
- Profit
- -30.4K
- Rank RO
- #249.970
- VET DOBROGEA S.R.L.
- Revenue
- 424K
- Employees
- 2
- Profit
- -1.1K
- Rank RO
- #250.386
- REMVAL SRL
- Revenue
- 476K
- Employees
- 2
- Profit
- -22.5K
- Rank RO
- #235.054
- GORELIS COM SRL
- Revenue
- 477K
- Employees
- 2
- Profit
- 225K
- Rank RO
- #234.952
- VISESIVISURI S.R.L.
- Revenue
- 471K
- Employees
- 2
- Profit
- 10.3K
- Rank RO
- #236.576
- CABINET VETERINAR ILIE SORIN-JUNIOR S.R.L.
- Revenue
- 470K
- Employees
- 2
- Profit
- 17.7K
- Rank RO
- #236.725
- MATVET FARM & PET S.R.L.
- Revenue
- 481K
- Employees
- 2
- Profit
- 13.6K
- Rank RO
- #233.938
- PROMOVET SRL
- Revenue
- 469K
- Employees
- 2
- Profit
- 265K
- Rank RO
- #236.953
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GIL-VET CABINET S.R.L.(current) | 475K | 2 | 218K | #235.354 |
| MEDLOVET S.R.L. | 460K | 2 | 75.9K | #239.559 |
| WAVE VETERINARY SRL | 446K | 2 | -64.1K | #243.686 |
| TOP-VET S.R.L. | 425K | 2 | -30.4K | #249.970 |
| VET DOBROGEA S.R.L. | 424K | 2 | -1.1K | #250.386 |
| REMVAL SRL | 476K | 2 | -22.5K | #235.054 |
| GORELIS COM SRL | 477K | 2 | 225K | #234.952 |
| VISESIVISURI S.R.L. | 471K | 2 | 10.3K | #236.576 |
| CABINET VETERINAR ILIE SORIN-JUNIOR S.R.L. | 470K | 2 | 17.7K | #236.725 |
| MATVET FARM & PET S.R.L. | 481K | 2 | 13.6K | #233.938 |
| PROMOVET SRL | 469K | 2 | 265K | #236.953 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GIL-VET CABINET S.R.L.(you) | MEDLOVET S.R.L. | WAVE VETERINARY SRL | TOP-VET S.R.L. | VET DOBROGEA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 475K | 460K | 446K | 425K | 424K |
| Profit | 218K | 75.9K | -64.1K | -30.4K | -1.1K |
| Margin | 45,9% | 16,5% | -14,4% | -7,2% | -0,3% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GIL-VET CABINET S.R.L.”.