GICONSTA PROD S.R.L.
Revenue
4.9K
2024
Profit
-2.9K
2024
Employees
—
2024
Margin
-58,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GICONSTA PROD S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 4.9K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #2.701 la cifra de afaceri, #2.472 la profit, #2.514 la număr angajați din 3.567 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GICONSTA PROD S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 4.9K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -58.2%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #2.701 la cifra de afaceri, #2.472 la profit, #2.514 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -6.9× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VOINICEL PREST SERV SRL | 5.5K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| BGF GRANCONSTRUCT S.R.L. | 4.9K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| STABIL S.R.L. | 4.9K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| KOTY ART DECO S.R.L. | 5K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| FLOAREA RAIULUI S.R.L. | 5K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CMF ERYKA&ANTAL S.R.L. | 5K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| Firma (CUI 50375058) | 5K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MARMO STONE AIAN S.R.L. | 5K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| PAN PROD COM SRL | 4.8K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ANDY STONE DESIGN S.R.L. | 4.1K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VRANCEA
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -58.2%
- Scor risc (0–100)
- 79
- Percentil piață (CA)
- Top 76%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.9K
- Profit net
- -2.9K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.9K | -2.9K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GICONSTA PROD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GICONSTA PROD S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.9K
- Employees
- 0
- Profit
- -2.9K
- Rank RO
- #682.689
- VOINICEL PREST SERV SRL
- Revenue
- 5.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 104 lei
- Rank RO
- #679.577
- BGF GRANCONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 4.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 912 lei
- Rank RO
- #682.689
- STABIL S.R.L.
- Revenue
- 4.9K
- Employees
- 1
- Profit
- -8.2K
- Rank RO
- #682.629
- KOTY ART DECO S.R.L.
- Revenue
- 5K
- Employees
- 1
- Profit
- -17.4K
- Rank RO
- #682.498
- FLOAREA RAIULUI S.R.L.
- Revenue
- 5K
- Employees
- 1
- Profit
- 375 lei
- Rank RO
- #682.281
- CMF ERYKA&ANTAL S.R.L.
- Revenue
- 5K
- Employees
- 1
- Profit
- 1.1K
- Rank RO
- #681.623
- Firma (CUI 50375058)
- Revenue
- 5K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.7K
- Rank RO
- #681.623
- MARMO STONE AIAN S.R.L.
- Revenue
- 5K
- Employees
- 1
- Profit
- -2K
- Rank RO
- #681.623
- PAN PROD COM SRL
- Revenue
- 4.8K
- Employees
- 1
- Profit
- -6K
- Rank RO
- #683.083
- ANDY STONE DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 4.1K
- Employees
- 1
- Profit
- -4.2K
- Rank RO
- #686.156
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GICONSTA PROD S.R.L.(current) | 4.9K | 0 | -2.9K | #682.689 |
| VOINICEL PREST SERV SRL | 5.5K | 1 | 104 lei | #679.577 |
| BGF GRANCONSTRUCT S.R.L. | 4.9K | 1 | 912 lei | #682.689 |
| STABIL S.R.L. | 4.9K | 1 | -8.2K | #682.629 |
| KOTY ART DECO S.R.L. | 5K | 1 | -17.4K | #682.498 |
| FLOAREA RAIULUI S.R.L. | 5K | 1 | 375 lei | #682.281 |
| CMF ERYKA&ANTAL S.R.L. | 5K | 1 | 1.1K | #681.623 |
| Firma (CUI 50375058) | 5K | 1 | 3.7K | #681.623 |
| MARMO STONE AIAN S.R.L. | 5K | 1 | -2K | #681.623 |
| PAN PROD COM SRL | 4.8K | 1 | -6K | #683.083 |
| ANDY STONE DESIGN S.R.L. | 4.1K | 1 | -4.2K | #686.156 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GICONSTA PROD S.R.L.(you) | VOINICEL PREST SERV SRL | BGF GRANCONSTRUCT S.R.L. | STABIL S.R.L. | KOTY ART DECO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.9K | 5.5K | 4.9K | 4.9K | 5K |
| Profit | -2.9K | 104 lei | 912 lei | -8.2K | -17.4K |
| Margin | -58,2% | 1,9% | 18,6% | -166,3% | -351,1% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GICONSTA PROD S.R.L.”.