GIB-RATOS SRL
Revenue
5M
2024
Profit
-299K
2024
Employees
10
2024
Margin
-5,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GIB-RATOS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 5M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.719 la cifra de afaceri, #61.522 la profit, #4.553 la număr angajați din 63.035 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GIB-RATOS SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -5.9%).
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #8.719 la cifra de afaceri, #61.522 la profit, #4.553 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este -1.4× față de media industriei
Compania este 2.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GABMAER SRL | 5.2M | 10 | Comerț en-gros |
| GALANTHUS FOREST SRL | 4.6M | 10 | Comerț en-gros |
| TRADEVA S.R.L. | 5.6M | 10 | Comerț en-gros |
| KAPRIOL DISTRIBUTION S.R.L. | 5.7M | 10 | Comerț en-gros |
| STEFANAKI S.R.L. | 5M | 10 | Comerț en-gros |
| MANEKI PRIM IG SRL | 5M | 10 | Comerț en-gros |
| ARENA ROMANIA SRL | 5.1M | 10 | Comerț en-gros |
| CONIFER GARDEN S.R.L. | 5.9M | 10 | Comerț en-gros |
| PROD-OVO GRUP SA | 5.1M | 10 | Comerț en-gros |
| ALFA LEMN S.R.L. | 5.3M | 11 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -5.9%
- CA / angajat
- 504K
- Scor risc (0–100)
- 53
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 5M
- Profit net
- -299K
- Angajați
- 10
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 5M | -299K | 10 |
Explore
Industry (CAEN 46)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GIB-RATOS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GIB-RATOS SRL(current)
- Revenue
- 5M
- Employees
- 10
- Profit
- -299K
- Rank RO
- #45.874
- GABMAER SRL
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 10
- Profit
- 82.6K
- Rank RO
- #44.951
- GALANTHUS FOREST SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 10
- Profit
- 529K
- Rank RO
- #49.498
- TRADEVA S.R.L.
- Revenue
- 5.6M
- Employees
- 10
- Profit
- 34.7K
- Rank RO
- #42.226
- KAPRIOL DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 5.7M
- Employees
- 10
- Profit
- 505K
- Rank RO
- #41.599
- STEFANAKI S.R.L.
- Revenue
- 5M
- Employees
- 10
- Profit
- 69.6K
- Rank RO
- #45.833
- MANEKI PRIM IG SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 10
- Profit
- -153K
- Rank RO
- #46.031
- ARENA ROMANIA SRL
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #45.678
- CONIFER GARDEN S.R.L.
- Revenue
- 5.9M
- Employees
- 10
- Profit
- 350K
- Rank RO
- #40.527
- PROD-OVO GRUP SA
- Revenue
- 5.1M
- Employees
- 10
- Profit
- 4.9K
- Rank RO
- #45.245
- ALFA LEMN S.R.L.
- Revenue
- 5.3M
- Employees
- 11
- Profit
- 277K
- Rank RO
- #43.593
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GIB-RATOS SRL(current) | 5M | 10 | -299K | #45.874 |
| GABMAER SRL | 5.2M | 10 | 82.6K | #44.951 |
| GALANTHUS FOREST SRL | 4.6M | 10 | 529K | #49.498 |
| TRADEVA S.R.L. | 5.6M | 10 | 34.7K | #42.226 |
| KAPRIOL DISTRIBUTION S.R.L. | 5.7M | 10 | 505K | #41.599 |
| STEFANAKI S.R.L. | 5M | 10 | 69.6K | #45.833 |
| MANEKI PRIM IG SRL | 5M | 10 | -153K | #46.031 |
| ARENA ROMANIA SRL | 5.1M | 10 | 1.1M | #45.678 |
| CONIFER GARDEN S.R.L. | 5.9M | 10 | 350K | #40.527 |
| PROD-OVO GRUP SA | 5.1M | 10 | 4.9K | #45.245 |
| ALFA LEMN S.R.L. | 5.3M | 11 | 277K | #43.593 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GIB-RATOS SRL(you) | GABMAER SRL | GALANTHUS FOREST SRL | TRADEVA S.R.L. | KAPRIOL DISTRIBUTION S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 5M | 5.2M | 4.6M | 5.6M | 5.7M |
| Profit | -299K | 82.6K | 529K | 34.7K | 505K |
| Margin | -5,9% | 1,6% | 11,6% | 0,6% | 8,9% |
| Employees | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GIB-RATOS SRL”.