Revenue

98K

2024

Profit

13.5K

2024

Employees

2024

Margin

13,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

GHIROTAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 98K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.839 la cifra de afaceri, #4.304 la profit, #6.163 la număr angajați din 9.011 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
GHIROTAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 98K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 13.8%.
Poziție în industrie
În industria de Activități profesionale (România), compania este #4.839 la cifra de afaceri, #4.304 la profit, #6.163 la număr angajați din 9.011 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Activități profesionale (CAEN 81) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#4.839 din 9.011 companii

Top 53.7%

Vezi clasamentul

După profit

#4.304 din 9.011 companii

Top 47.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#6.163 din 9.011 companii

Top 68.4%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
777K lei
Marjă medie
14.2%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri98K lei vs medie industrie 777K lei

Compania este 0.1× față de media industriei

Marjă profit13.8% vs medie industrie 14.2%

Compania este 1.0× față de media industriei

Industry intelligence

Activități profesionale (CAEN 81) — 2024

Industry size

7B

RON revenue

Total companies

9.011

Total employees

42.829

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
RMR ALL SERVICES SRL97.2K1Activități profesionale
GRUND PROIECT S.R.L.99.1K1Activități profesionale
KRISSESTRELLA S.R.L.-D.96.4K1Activități profesionale
SUCIU CLEANING GROUP S.R.L.95.6K1Activități profesionale
DELVA CLEAN SRL101K1Activități profesionale
SIMI LAND S.R.L.101K1Activități profesionale
NICOLE CLEAN SRL103K1Activități profesionale
JARDINER�A CIURARIU S.R.L.104K1Activități profesionale
ZUHAUSE - BETREUEN 24 MB SRL104K1Activități profesionale
ADY CLEAN DDD S.R.L.105K1Activități profesionale

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
13.8%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 55%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    98K
    Profit net
    13.5K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la GHIROTAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricGHIROTAL S.R.L.(you)RMR ALL SERVICES SRLGRUND PROIECT S.R.L.KRISSESTRELLA S.R.L.-D.SUCIU CLEANING GROUP S.R.L.
Revenue
98K
97.2K
99.1K
96.4K
95.6K
Profit
13.5K
44.1K
-58.4K
46.2K
75.4K
Margin
13,8%
45,4%
-59,0%
48,0%
78,8%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “GHIROTAL S.R.L.”.