GHENUTA SRL
Revenue
14.3M
2024
Profit
1.9M
2024
Employees
138
2024
Margin
12,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GHENUTA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 14.3M lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #77 la cifra de afaceri, #80 la profit, #50 la număr angajați din 9.011 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GHENUTA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 14.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #77 la cifra de afaceri, #80 la profit, #50 la număr angajați din 9.011 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 81) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 777K lei
- Marjă medie
- 14.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 18.4× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 29.0× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 81) — 2024
Industry size
7B
RON revenue
Total companies
9.011
Total employees
42.829
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MP CLEANING SYSTEMS SRL | 17M | 143 | Activități profesionale |
| ADAN PROFESSIONAL SRL | 15.8M | 124 | Activități profesionale |
| ECO-SAL 2005 SA | 15.8M | 122 | Activități profesionale |
| C�P���N� CONSULT SRL | 12.1M | 129 | Activități profesionale |
| CLEANIKA S.R.L. | 13.7M | 168 | Activități profesionale |
| PFS PROFESSIONAL FACILITY SERVICE SRL | 16.4M | 163 | Activități profesionale |
| BLA SHINE SRL | 12.9M | 116 | Activități profesionale |
| DEZVOLTARE URBAN� SLATINA SRL | 17.9M | 151 | Activități profesionale |
| SOLARIS FACILITY S.R.L. | 13.1M | 113 | Activități profesionale |
| A.D.P.P. CARACAL SRL | 14.2M | 191 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 81)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.7%
- CA / angajat
- 105K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 2%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 14.3M
- Profit net
- 1.9M
- Angajați
- 138
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 14.3M | 1.9M | 138 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GHENUTA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GHENUTA SRL(current)
- Revenue
- 14.3M
- Employees
- 138
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #19.084
- MP CLEANING SYSTEMS SRL
- Revenue
- 17M
- Employees
- 143
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #16.687
- ADAN PROFESSIONAL SRL
- Revenue
- 15.8M
- Employees
- 124
- Profit
- 2M
- Rank RO
- #17.778
- ECO-SAL 2005 SA
- Revenue
- 15.8M
- Employees
- 122
- Profit
- 138K
- Rank RO
- #17.751
- C�P���N� CONSULT SRL
- Revenue
- 12.1M
- Employees
- 129
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #22.253
- CLEANIKA S.R.L.
- Revenue
- 13.7M
- Employees
- 168
- Profit
- 884K
- Rank RO
- #20.059
- PFS PROFESSIONAL FACILITY SERVICE SRL
- Revenue
- 16.4M
- Employees
- 163
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #17.163
- BLA SHINE SRL
- Revenue
- 12.9M
- Employees
- 116
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #21.079
- DEZVOLTARE URBAN� SLATINA SRL
- Revenue
- 17.9M
- Employees
- 151
- Profit
- 140K
- Rank RO
- #15.976
- SOLARIS FACILITY S.R.L.
- Revenue
- 13.1M
- Employees
- 113
- Profit
- 3.6M
- Rank RO
- #20.793
- A.D.P.P. CARACAL SRL
- Revenue
- 14.2M
- Employees
- 191
- Profit
- 22.6K
- Rank RO
- #19.448
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GHENUTA SRL(current) | 14.3M | 138 | 1.9M | #19.084 |
| MP CLEANING SYSTEMS SRL | 17M | 143 | 1.4M | #16.687 |
| ADAN PROFESSIONAL SRL | 15.8M | 124 | 2M | #17.778 |
| ECO-SAL 2005 SA | 15.8M | 122 | 138K | #17.751 |
| C�P���N� CONSULT SRL | 12.1M | 129 | 1.8M | #22.253 |
| CLEANIKA S.R.L. | 13.7M | 168 | 884K | #20.059 |
| PFS PROFESSIONAL FACILITY SERVICE SRL | 16.4M | 163 | 1.1M | #17.163 |
| BLA SHINE SRL | 12.9M | 116 | 2.3M | #21.079 |
| DEZVOLTARE URBAN� SLATINA SRL | 17.9M | 151 | 140K | #15.976 |
| SOLARIS FACILITY S.R.L. | 13.1M | 113 | 3.6M | #20.793 |
| A.D.P.P. CARACAL SRL | 14.2M | 191 | 22.6K | #19.448 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GHENUTA SRL(you) | MP CLEANING SYSTEMS SRL | ADAN PROFESSIONAL SRL | ECO-SAL 2005 SA | C�P���N� CONSULT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 14.3M | 17M | 15.8M | 15.8M | 12.1M |
| Profit | 1.9M | 1.4M | 2M | 138K | 1.8M |
| Margin | 12,7% | 8,0% | 12,7% | 0,9% | 14,8% |
| Employees | 138 | 143 | 124 | 122 | 129 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GHENUTA SRL”.