GEROTA DESIGN SRL
Revenue
292K
2024
Profit
-122K
2024
Employees
2
2024
Margin
-41,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GEROTA DESIGN SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 292K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #14.762 la cifra de afaceri, #37.931 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GEROTA DESIGN SRL este o companie micro din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 292K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -41.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #14.762 la cifra de afaceri, #37.931 la profit, #10.500 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -3.7× față de media industriei
Compania este 0.6× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| COSAL SAPA MECANIZATA SRL | 293K | 2 | Construcții |
| CLIMAVOLT SOLUTIONS S.R.L. | 293K | 2 | Construcții |
| ORIN CONSTRUCT S.R.L. | 293K | 2 | Construcții |
| MASS SMART DEVELOPMENT SRL | 294K | 2 | Construcții |
| INSTAL DAVID SERVICE SRL | 293K | 2 | Construcții |
| ANANECT CONSTRUCT SRL | 292K | 2 | Construcții |
| SUPER TOTAL INSTAL S.R.L. | 294K | 2 | Construcții |
| PORTA IDEEA SRL | 292K | 2 | Construcții |
| ACCENT CONSTRUC�II SPECIALE S.R.L. | 294K | 2 | Construcții |
| BUTURUGARU CONSTRUCT SRL | 292K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -41.6%
- CA / angajat
- 147K
- Scor risc (0–100)
- 71
- Percentil piață (CA)
- Top 34%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 292K
- Profit net
- -122K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 292K | -122K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GEROTA DESIGN SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GEROTA DESIGN SRL(current)
- Revenue
- 292K
- Employees
- 2
- Profit
- -122K
- Rank RO
- #310.018
- COSAL SAPA MECANIZATA SRL
- Revenue
- 293K
- Employees
- 2
- Profit
- 12.6K
- Rank RO
- #310.206
- CLIMAVOLT SOLUTIONS S.R.L.
- Revenue
- 293K
- Employees
- 2
- Profit
- -10.7K
- Rank RO
- #310.263
- ORIN CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 293K
- Employees
- 2
- Profit
- 72.2K
- Rank RO
- #310.347
- MASS SMART DEVELOPMENT SRL
- Revenue
- 294K
- Employees
- 2
- Profit
- -119K
- Rank RO
- #309.499
- INSTAL DAVID SERVICE SRL
- Revenue
- 293K
- Employees
- 2
- Profit
- -15.4K
- Rank RO
- #310.721
- ANANECT CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 292K
- Employees
- 2
- Profit
- -96.6K
- Rank RO
- #310.991
- SUPER TOTAL INSTAL S.R.L.
- Revenue
- 294K
- Employees
- 2
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #308.646
- PORTA IDEEA SRL
- Revenue
- 292K
- Employees
- 2
- Profit
- 74.5K
- Rank RO
- #311.346
- ACCENT CONSTRUC�II SPECIALE S.R.L.
- Revenue
- 294K
- Employees
- 2
- Profit
- 150K
- Rank RO
- #308.463
- BUTURUGARU CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 292K
- Employees
- 2
- Profit
- 77.6K
- Rank RO
- #311.427
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GEROTA DESIGN SRL(current) | 292K | 2 | -122K | #310.018 |
| COSAL SAPA MECANIZATA SRL | 293K | 2 | 12.6K | #310.206 |
| CLIMAVOLT SOLUTIONS S.R.L. | 293K | 2 | -10.7K | #310.263 |
| ORIN CONSTRUCT S.R.L. | 293K | 2 | 72.2K | #310.347 |
| MASS SMART DEVELOPMENT SRL | 294K | 2 | -119K | #309.499 |
| INSTAL DAVID SERVICE SRL | 293K | 2 | -15.4K | #310.721 |
| ANANECT CONSTRUCT SRL | 292K | 2 | -96.6K | #310.991 |
| SUPER TOTAL INSTAL S.R.L. | 294K | 2 | 103K | #308.646 |
| PORTA IDEEA SRL | 292K | 2 | 74.5K | #311.346 |
| ACCENT CONSTRUC�II SPECIALE S.R.L. | 294K | 2 | 150K | #308.463 |
| BUTURUGARU CONSTRUCT SRL | 292K | 2 | 77.6K | #311.427 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GEROTA DESIGN SRL(you) | COSAL SAPA MECANIZATA SRL | CLIMAVOLT SOLUTIONS S.R.L. | ORIN CONSTRUCT S.R.L. | MASS SMART DEVELOPMENT SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 292K | 293K | 293K | 293K | 294K |
| Profit | -122K | 12.6K | -10.7K | 72.2K | -119K |
| Margin | -41,6% | 4,3% | -3,6% | 24,6% | -40,5% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GEROTA DESIGN SRL”.