GERASPEED FAN SRL
Revenue
1.8M
2024
Profit
149K
2024
Employees
1
2024
Margin
8,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GERASPEED FAN SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #6.925 la cifra de afaceri, #6.434 la profit, #20.294 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 8.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GERASPEED FAN SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în VRANCEA, având o cifră de afaceri de 1.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 8.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #6.925 la cifra de afaceri, #6.434 la profit, #20.294 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.3× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NETMARYS S.R.L. | 1.9M | 1 | Transport |
| MEMOTRANS SRL | 1.9M | 1 | Transport |
| SENNA SPED SRL | 1.9M | 1 | Transport |
| ULY & DAV SPEDITION SRL | 1.9M | 1 | Transport |
| GAMACAR AGREGATE S.R.L. | 1.9M | 1 | Transport |
| CASAGAS TRANS S.R.L. | 1.9M | 1 | Transport |
| MARILAND PRIMO S.R.L. | 1.9M | 1 | Transport |
| TRANS IDEAL UNION SRL | 1.8M | 1 | Transport |
| CADAF S.R.L. | 1.8M | 1 | Transport |
| NWZ IONUT & CATALIN S.R.L. | 1.8M | 1 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VRANCEA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.0%
- CA / angajat
- 1.9M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.8M
- Profit net
- 149K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.8M | 149K | 1 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GERASPEED FAN SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GERASPEED FAN SRL(current)
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 149K
- Rank RO
- #100.257
- NETMARYS S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 83.4K
- Rank RO
- #100.246
- MEMOTRANS SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 276K
- Rank RO
- #100.274
- SENNA SPED SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 311K
- Rank RO
- #100.453
- ULY & DAV SPEDITION SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 143K
- Rank RO
- #100.457
- GAMACAR AGREGATE S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 107K
- Rank RO
- #100.044
- CASAGAS TRANS S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 65.3K
- Rank RO
- #100.650
- MARILAND PRIMO S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 1
- Profit
- 162K
- Rank RO
- #99.813
- TRANS IDEAL UNION SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- -1.5K
- Rank RO
- #101.347
- CADAF S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 144K
- Rank RO
- #101.422
- NWZ IONUT & CATALIN S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 1
- Profit
- 60K
- Rank RO
- #101.484
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GERASPEED FAN SRL(current) | 1.8M | 1 | 149K | #100.257 |
| NETMARYS S.R.L. | 1.9M | 1 | 83.4K | #100.246 |
| MEMOTRANS SRL | 1.9M | 1 | 276K | #100.274 |
| SENNA SPED SRL | 1.9M | 1 | 311K | #100.453 |
| ULY & DAV SPEDITION SRL | 1.9M | 1 | 143K | #100.457 |
| GAMACAR AGREGATE S.R.L. | 1.9M | 1 | 107K | #100.044 |
| CASAGAS TRANS S.R.L. | 1.9M | 1 | 65.3K | #100.650 |
| MARILAND PRIMO S.R.L. | 1.9M | 1 | 162K | #99.813 |
| TRANS IDEAL UNION SRL | 1.8M | 1 | -1.5K | #101.347 |
| CADAF S.R.L. | 1.8M | 1 | 144K | #101.422 |
| NWZ IONUT & CATALIN S.R.L. | 1.8M | 1 | 60K | #101.484 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GERASPEED FAN SRL(you) | NETMARYS S.R.L. | MEMOTRANS SRL | SENNA SPED SRL | ULY & DAV SPEDITION SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.8M | 1.9M | 1.9M | 1.9M | 1.9M |
| Profit | 149K | 83.4K | 276K | 311K | 143K |
| Margin | 8,0% | 4,4% | 14,7% | 16,6% | 7,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GERASPEED FAN SRL”.